Havadaki nemdem su üretimi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Havadaki nemdem su üretimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  baypasa
  Üye
  Reklam

  Havadaki nemdem su üretimi

  Reklam  Havadaki nemdem su üretimi

  Forum Alev
  mukemmel buluş payşaşmak ıstedim
  replerinizi ve yorumlarınızı beklıyorum
  Havadaki nemden su üretimi !

  Havadan su üretiyor Türkiye'de bir firma tarafından Kanada'dan ithal edilen makine, havadan su üretebiliyor.
  Ürettiği suyu 4 kez filtre eden makine, günde 32 ile 12 bin litre arasında su üretebiliyor.  Makineyi Türkiye'ye getiren firmanın pazarlama sorumlusu Mehmet Sunucuoğlu, makinenin hiçbir su kaynağına gerek kalmadan havadan su üretebildiğini belirterek, "Makine öncelikle aldığı havayı hava filtresinden geçirir ve büyük partiküller, kir ve toz bu filtrede takılıyor. Daha sonra hava yoğunlaştırıcı ünitede hava su damlaları haline getiriliyor. Yoğunlaştırılmış su ilk olarak karbon filtresinden geçiriliyor ve depolama tankına aktarılarak burada biriktiriliyor. Burada biriken su 4 adet karbon filtreden
  geçerek en üstteki tankta toplanıyor. Burada suya Ultra Viyole ışınları gönderilerek suyun taze kalması sağlanıyor. Bu suyun bir kısmı istenirse sıcak su olarakta kullanılabiliyor" dedi.
  Küresel ısınmanın etkisini arttırdığı ve su kaynaklarının giderek azaldığı günlerde böyle bir makinenin insanlık için büyük ihtiyaç olduğunu dile getiren Sunucuoğlu, "Makinelerimizin evler için hazırlanan 32 litrelikten büyük işletmeler için hazırlanan 12 bin litreliğe kadar çeşitleri var. Özellikle su kesintilerinin gittikçe arttığı ve barajlardaki su seviyelerinin azaldığı şu günlerde makinemize büyük illerden yoğun talep gelmesini bekliyoruz. Bir ailenin günlük su ihtiyacını karşılayan bu makinenin
  ürettiği su, normal çeşme ve hazır satılan sulara nazaran 4 kat daha temiz ve sağlıklı oluyor. 2 bin 600 YTL' den başlayan makinelerimizin fiyatları büyüklüğüne göre artış gösteriyor. Susuzluğun gündemde olduğu şu sıralarda makinelere talebin oldukça yoğun olacağını umuyoruz" şeklinde konuştu.


  Havadaki su buharını işleyerek içme suyuna çeviren cihaz Türkiye'de de satışta...  28 Temmuz 2007 12:49 Cihaz bir buzdolabı kadar elektrik harcayarak günde 32 litreye kadar su üretebiliyor. Sistem şehir şebeke suyuna bağlanarak günlük 180 litreye kadar suyu da arıtabiliyor.

  ABD'de kökenli HENDRX Şirketinin Türkiye Distribütörü Sanova Teknoloji firmasının Dış İlişkiler Müdürü Mustafa İrdiren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cihazın ABD'de üretildiğini belirterek, Türkiye'deki satışına ise bir ay önce başladıklarını bildirdi.

  Cihazın yüzde 35 nemin üzerinde performansla çalıştığını anlatan İrdiren, ''Türkiye'nin nem dağılımına bakıldığında özellikle kıyı şeritleri, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin özellikleri nedeniyle cihaz çok yüksek performansla çalışıyor. Doğa ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise zaman zaman performans düşüklüğü yaşanabiliyor'' dedi.

  Cihazın bir buzdolabı kadar elektrik enerjisi harcadığını söyleyen İrdiren, filtre ve bakımının da 6 ay ile 2 yıl arasında değişen maliyetleri bulunduğunu ifade etti.

  Cihazın şehir şebeke suyuna bağlanabilme özelliğini de anlatan İrdiren, günlük 180 litre suyu arıtabildiğini, diğer yandan da havayı temizleme, sıcak ve soğuk su fonksiyonlarının bulunduğunu dile getirdi.

  Cihazın fiyatının 2 bin 600 YTL olduğunu belirten İrdiren, Türkiye'de 50'ye yakın bayilikte satış yapıldığını aktardı
 2. 2
  selamet2
  Üye

  --->: havadaki nemdem su üretimi

  Reklam  çok güzel ya küresel ısınmanın olduğu suların tükenmek üzere olduğu bi dönemde bu alet çok fazla istek alır ve çok da satar...ayrıca da çok da faydalı kimse susuz kalmaazz..emeğine sağlık çok beğendim +rep+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi