Mide Gribi Nedir ve Belirtileri Nelerdir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Mide Gribi Nedir ve Belirtileri Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Mide Gribi Nedir ve Belirtileri Nelerdir

  Reklam  Mide Gribi Nedir ve Belirtileri Nelerdir

  Forum Alev
  Mide Gribi Nedir

  Mideye yerleşip bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, eklem ve kas ağrısı belirtileriyle ortaya çıkan, mide, ince ve kalın bağırsaklarda bir iltihaplı hastalık olan gastroenterite sebebiyet veriyor. Doç. Dr. Turan Uçkun, nörovirüsler hakkında merak edilenleri anlattı.

  Mide gribi de denen bu hastalıkta, belirtiler virüsün alımından 24 – 48 saat sonra ortaya çıkar ve genellikle 1 – 2 gün devam eder. Hastalık süresinde, hastaların kendilerini oldukça halsiz hissetmelerine ve sürekli kusmalarına rağmen, etken genelde çok ciddi sonuçlara yol açmaz. Kısa süre içinde etkisini kaybeden virüs, kalıcı hasar bırakmaz. Ancak hastalar, su içemedikleri için susuz kalarak hastane bakımına gereksinim duyabilirler. Bu genellikle küçük çocuklarda, yaşlılarda ve bağışıklık sistemi zayıf kişilerde görülür.

  Hastalık süresinde hastalar kendilerini oldukça halsiz hissetmelerine ve sürekli kusmalarına rağmen, nörovirüs genelde çok ciddi sonuçlara yol açmamaktadır.  Mide Gribi nasıl bulaşıyor?

  Nöroviruslar, enfekte insanların gaita (dışkı) ya da kusmuklarında bulunur. Yayılmaları da bu bulaşların kontamine ettiği şehir sularıyla, yiyecek ya da içeceklerle, kontamine (bulaşlı) yüzey ya da objelere dokunup, elleri ağza sürerek, hastalık belirtileri gösteren kişilerle direkt temas ederek (örneğin; hastalıklı kişilerin bakımını yaparak, yiyeceklerini paylaşarak ya da aynı kaptan yiyerek, hasta kişinin çatal kaşığını kullanarak) olur. 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Mide Gribi Nedir ve Belirtileri Nelerdir

  Reklam  Grip başlığı altında olan tüm hastalıklar gibi mide gribi de kısa sürede geçmektedir. Mikropların mideye teneffüz edilmesi ile gerçekleşmekte ve bir kaç içinde geçmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi