Migren Atağında Yapmamız Gerekenler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Migren Atağında Yapmamız Gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Migren Atağında Yapmamız Gerekenler

  Reklam  Migren Atağında Yapmamız Gerekenler

  Forum Alev
  Migren Atağında Yapmamız Gerekenler
  Migren Atağında Yapılması Gerekenler


  BSK Eskişehir Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Ümit Kurtar, Migreni, ataklar halinde oluşan bir tür baş ağrısı olarak tanımlanır. Ataklar 4 – 72 saat arasında sürer. Kişi, ataklar arasında kendini tamamıyla normal hisseder ancak bir sonraki atağın endişesi içindedir. Migrende baş ağrısının yanı sıra bulantı, kusma, ışığa ve sese duyarlılık gibi belirtiler de görülür.”

  Dr. Ümit Kurtar, migreni önlemede en önemli adım, hastanın, hangi faktörlerin kendisinde ağrıyı tetiklediğini tespit etmesidir. Bazı kişilerde tetikleyici unsur, besinler olduğu halde bazı durumlarda da baş ağrısı ile gıdanın hiçbir ilgisi olamayabilir. dedi.

  Migren atağında yapmamız gerekenler;
  Papatya ve nane çayı, bol su içilebilir. Asitli ve baharatlı yiyeceklerden ise kaçınılmalıdır. Parfüm kokusundan ve lodostan uzak durulmalı, çünkü bu iki faktör migreni tetikler.

  Migreni tetikleyen başlıca faktörler açlık, beslenme düzeni, sigara, uykusuzluk, hormonal dengede değişiklik, menopoz dönemi, regl dönemi, hamilelik, çevre koşulları , havasız ortamlar, mevsimsel değişikliklerdir. 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Migren Atağında Yapmamız Gerekenler

  Reklam  Migren bir tek baş ağrısı ile değil mide bulantısı ve baş dönmesi de oluşturmaktadır. Migren uzun sürmesi nedeniyle bu rahatsızlığı geçirenler için sorun teşkil etmekte işlerini aksatırabilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi