Sinozit Hakkında bilgiler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Sinozit Hakkında bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Sinozit Hakkında bilgiler

  Reklam  Sinozit Hakkında bilgiler

  Forum Alev
  Sinüziti Olanlar

  Sinüziti Olanlar Ne Yapmalı
  Kronik sinüziti olanlar dikkat
  Sinüziti olanların dikkatine
  Sinüziti olanlar dikkat  Uzmanlar Herkesin hayatında birkaç kez sinüzit ile karşı karşıya kalabileceğini belirityorlar..
  Önemsenmediği takdirde beyin zarı altı iltihabı ve menenjite kadar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen sinüziti doğru anlamak gerekiyor.

  Baş ağrısıyla kendini gösteriyor
  Anatomik faktörler, alerjik etkiler, yapısal bozukluklar, bağışıklık sistemi, tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonları, diş enfeksiyonları ve geniz eti de sinüzite yol açabilir. Akut sinüziti bulunan ergenler de yüz ağrısı, baş ağrısı, ateş ve geniz akıntısı en sık karşılaşılan şikayetlerdir. Çocuklarda ise bu şikayetler daha azdır. Akut sinüzitler sıklıkla baş ağrısıyla kendini gösterir.

  Şapka takarak başınızı koruyun
  İçinde bulunduğumuz kış mevsimi itibariyle dışarıya çıkarken mutlaka bere ve şapka takarak başımızı korumaya, ıslak saçlarla dışarıya çıkmamaya, banyo sonrası saçlarımızı mutlaka kurutmaya ve özellikle kış aylarında vitamin yönünden zengin besinler tüketme özen gösterilmeli.

  Yaşam kalitenizi bozabilir
  Sinüzitler genellikle grip ve soğuk algınlığını takiben görülmektedir.Grip ve soğuk algınlığı varsa mutlaka tedavi edilmelidir. Uzmanlar Akut sinüzitlerin genellikle çocuklarda, kronik sinüzitlerinse genellikle erişkinlerde görüldüğünü belirtiyorlar. 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Sinozit Hakkında bilgiler

  Reklam  Sünozit şiddetli baş ağrısıdır. Bu ağrıya neden olan sebepler çok küçük olmasına rağmen şiddetli ağrılara neden olmaktadır. bu ağrı tüm başı kaplamaktadır.+ Yorum Gönder
Sinozit
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi