Sütün Şeker Hastalığına Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Sütün Şeker Hastalığına Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Sütün Şeker Hastalığına Faydaları

  Reklam  Sütün Şeker Hastalığına Faydaları

  Forum Alev
  Sütün Şeker Hastalığına Faydaları

  Süt Şeker Hastalığı,
  Sütün Şeker Hastalığına Yararları,
  Sütün Şeker Hastalığına Faydaları nelerdir


  Bilim adamları sütün insan vücuduna saydağı faydalara bir yenisini daha ekledi.

  BBC’de yer alan habere göre, Boston’da Harvard Halk Sağlığı Okulu’nda görevli araştırmacılar, süt, peynir, yoğurt gibi süt ürünlerinde bulunan “trans palmitoleik asit” in vücut tarafından üretilmediğini ve sadece süt ürünlerinden elde edilebileceğini, bu asidin de şeker hastalığı riskini yüzde 60′lara kadar azaltabildiğini açıkladılar.

  “Annals of Internal Medicine”‘da yer alan ve 3 bin 700′den fazla katılımcının bulunduğu çalışmada, araştırmacılar katılımcıların şeker hastalığı riskini belirlemek için kan şekeri ve insülin değerlerini, ayrıca kandaki çeşitli yağ asitlerinin oranlarını analiz ettiler.

  Tüm bu analizler sonucunda, kandaki trans palmitoleik asit oranı yükseldikçe, kolesterol, enfeksiyon ve özellikle şeker hastalığı riskinin düştüğü belirlendi. “Trans Palmitoleik” isimli bu yağ asidinin tip 2 şeker hastalığı riskini yüzde 60′a kadar azaltabildiği kaydedildi.

  Bu sonuçlara göre, insanların süt ve süt ürünleri tüketiminde aşırıya kaçmamaları gerektiğini söyleyen araştırmacılar, bu ürünlerde fazla miktarda yağ olduğunu, aşırı tüketilirse kilo aldırabileceğini açıkladılar. Bunun yerine az yağlı süt ürünlerinin tercih edilmesinin daha iyi olacağı belirtildi. 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Sütün Şeker Hastalığına Faydaları

  Reklam  Hastalığın tamamen geçirilme şansının az olduğu şeker hastalıklarına yakalanmamak için süt içilmelidir. Hastalığa yakalanmadan önlemini almak hastalığa yakalandıktan sonra tedavisini sürdürmekten daha iyidir.+ Yorum Gönder
sütte şeker varmı,  sutte seker varmi,  sütte şeker var mıdır,  sutte seker varmidir,  sütte şeker var mı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi