Erkeklerde görülen balanit ve belirtileri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Erkeklerde görülen balanit ve belirtileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  desert.rose
  Usta Üye
  Reklam

  Erkeklerde görülen balanit ve belirtileri

  Reklam  Erkeklerde görülen balanit ve belirtileri

  Forum Alev
  Balanit
  Balanit, glans (penis başı) veya penis ucunun iltihaplanmasıdır. Oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Sünnet olmamış erkeklerde, özellikle sünnet derisinin daralması nedeniyle kolaylıkla geriye çekilemediği durumlarda, sünnet olmuş erkeklere kıyasla daha fazla görülür.

  Belirtiler : Penisin ucunda kızarıklık ve tahriş.

  Balanitin birçok çeşidi vardır. Nedenlerinden bazıları; böbrek yolları enfeksiyonu, penise sürtünen kumaşın tahrişi veya kumaşın temizlenmesi ya da yapımında kullanılan kimyasal maddeler ve doğum kontrol kremlerine reaksiyon, olabilir. Şeker hastası erkeklerde, idrarda fazla şeker bulunması nedeniyle, balanitis çok sık görülür. Mantar enfeksiyonu da sık rastlanan bir sebeptir.

  Teşhis

  Penisteki tahriş bir iki gün içinde geçmezse doktorunuza veya bir üroloğa danışmak gereklidir. Doktor penisi inceleyerek ve daha ciddi enfeksiyon ihtimalinin olup olmadığını anlamak için testler yapacaktır. Balanit teşhisi konursa da, şeker hastalığı ihtimalini gözönünde tutarak idrar testi uygulayacaktır.

  Tedavi

  Balanit tedavisinin temeli temizliktir. Sünnet derisi kolaylıkla geri çekilemeyen bir erkekte balanit in iyileşmesi ve önlenebilmesi için sünnet yapmak gerekebilir. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek için antibiyotikler ve mantar ilaçları kullanılır.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Erkeklerde görülen balanit ve belirtileri

  Reklam  Vücutta meydana gelen rahatsızlık yayılarak başka sorunlara zemin hazırlamaktadır. Balanit hastalığı da böyledir. Böbreklerde oluşan iltihaplanmalardan ya da şeker hastası olanlarda bu hastalığın görülme sıklığı olabilmektedir.+ Yorum Gönder
balanit antibiyotik,  balanit için antibiyotik
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi