Solunum cihazına bağlı hastalara müzik dinletmenin hastaların soluk almasını kolaylaştır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Solunum cihazına bağlı hastalara müzik dinletmenin hastaların soluk almasını kolaylaştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Solunum cihazına bağlı hastalara müzik dinletmenin hastaların soluk almasını kolaylaştır

  Reklam  Solunum cihazına bağlı hastalara müzik dinletmenin hastaların soluk almasını kolaylaştır

  Forum Alev
  Yapılan bir araştırma, solunum cihazına bağlı hastalara müzik dinletmenin hastaların soluk almasını kolaylaştırdığını ve hastaları sakinleştirmede ilaçlardan daha etkili olduğunu ortaya koydu.

  ANKARA – Tıp alanında kanıta dayalı kaliteli ve bağımsız sağlık hizmetleri veritabanlarını derleyen Cochrane Library’den uzmanlar, solunum cihazındaki hastaları sakinleştirmek için müziğin ilaçlardan daha etkili olabileceğini belirtti.
  Yoğun bakımda bulunan 200′den fazla hastayla yapılan araştırmada, müziğin kaygıyı azalttığı ve hastaların solunum sıklığını yavaşlattığı saptandı.
  Araştırmada, doktorların daha çok klasik müzik dinlettiği, ancak müzik türünün önemli olup olmadığını anlamak için yeni araştırmalar yapılmasının planlandığı kaydedildi.
  Uzmanlar, müzik yoğun duyguları da harekete geçirebileceği için, yanlış müzik türü seçiminin hastayı ajite edebileceği ve daha çok strese yol açabileceği uyarısında da bulundu.
  ntvmsnbc 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Solunum cihazına bağlı hastalara müzik dinletmenin hastaların soluk almasını kolaylaştır

  Reklam  Bazı hastanelerde müziğin bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Rahatlatan müziklerin dinlenilmesi gerekmektedir. Musiki tarzı müziklerin psikolojik etkilere farklı hisler vermektedir.+ Yorum Gönder
solunum cihazına bağlı bebekler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi