Zinde Tutan 10 Yiyecek

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Zinde Tutan 10 Yiyecek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  angel_devil
  Usta Üye
  Reklam

  Zinde Tutan 10 Yiyecek

  Reklam  Zinde Tutan 10 Yiyecek

  Forum Alev
  1. Nar: Antioksidan deposu olan nar, beyin için faydalıdır. Gerçekte,bazı araştırmalar bir narın içinde yaklaşık 600 tanesi olan meyvenin yeşil çaydan 3 kat daha fazla antioksidan içerdiğini gösteriyor.
  nar.jpg
  2. Acai Çileği: Güney Amerika yağmur ormanlarında yetişen çilekte, omega yağ asitleri, protein ve lifin yanında yaban mersininden 2 kat daha fazla antioksidan bulunuyor. Oldukça güçlü olan meyve hakkında yapılan bazı araştırmalar, laboratuar çalışmalarında kanser hücrelerini öldürdüğünü gösterdi.
  Acai cilegi.jpg
  3. Avokado: Yumurta şeklindeki meyve, kanser, kalp ve şeker hastalığı riskini azaltan sağlıklı tekli doymamış yağ içeriyor.
  avokado.jpg
  4. Yaban Mersini: Kuzey Amerika'ya özgü yaban mersini bu ülkede temel bir besindir. Küçük yaban mersinleri antioksidanlarla dolu ve aynı zamanda yaşlanmayı önlüyor, beyin ve görme fonksiyonunu geliştiriyor.

  yaban-mersini.jpg

  5. Kızılcık: Sadece idrar yolu enfeksiyonlarıyla savaşmada etkili olmayan kızılcık, hücreleri serbest radikaller diye bilinen bileşiklere karşı koruyan antioksidanlarla dolu.
  kizilcik.jpg
  6. Goji Berry (Kurt Üzümü): Çin,Moğolistan ve Tibet'te Himalayalar'da bulunan, ülkemizde kurt üzümü olarak bilinen meyve, 6 bin yıldır, herbalistler tarafından karaciğeri korumak, görüş bozukluğuna yardımcı olmak, bacakları güçlendirmek, bağışıklık sistemini desteklemek ve anti-aging olarak kullanıyorlar Bu üzümlerde, gözün retinasını koruyan karoten içeren maddeler bulunuyor
  Goji Berry.jpg
  7. Kivi: Günlük C vitaminine mi ihtiyacınız var? Bunun için biraz kivi yemeniz yeterli. Çünkü kivi, portakaldan daha fazla C vitamini ile en az muz kadar potasyum içeriyor.
  kivi.jpg
  8. Mangosteen: Güneydoğu Asya'ya özgü olan meyve Mayo Clinic'in sitesinde rapor ettiği gibi önemli derecede antiinflamatuar etkiye sahip. Tropikal olan bu meyve, aynı zamanda zengin bir antioksidan kaynağı ve laboratuarda antiinflamatuar etkiye sahip kimyasallar içeriyor.
  mangosteen.jpg
  9. Noni meyvesi: Güneydoğu Asya'ya özgü olan meyvede bol miktarda antioksidan bulunuyor. Yüksek kan basıncını düşürmeye ve mafsal ağrısnı hafifletmeye yardımcı oluyor.
  Noni meyvesi.jpg10. Seabuckthorn (Yalancı iğde): Yumuşak ve sulu olan meyve Avrupa ve Asya'da yetişiyor. C vitamini bakımından zengin olan yalancı iğde bağışlık sistemini destekliyor.
  sea-buckthorn.jpg 2. 2
  Petibör
  Üye

  --->: Zinde Tutan 10 Yiyecek

  Reklam  Aralarda site logusu var sankiii

  teşekkürler =)+ Yorum Gönder
beyni zinde tutan yiyecekler,  zinde tutan yiyecekler,  zinde tutan bitkiler,  dinc tutan yiyeçekler,  zinde tutan besinler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi