Alkol, Size Koca 1 Göbek Ve Sağlıksızlık Kazandırır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Alkol, Size Koca 1 Göbek Ve Sağlıksızlık Kazandırır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Alkol, Size Koca 1 Göbek Ve Sağlıksızlık Kazandırır

  Reklam  Alkol, Size Koca 1 Göbek Ve Sağlıksızlık Kazandırır

  Forum Alev
  Sigara birlikte alakadar yepyeni araştırmalardan birinin sonuçlarına göre, sigara içenler içmeyenlerden 5 sene daha az yaşıyor, sigara hafıza ve işitme kaybı dahi yapıyor. fakat son yıllara sağlığımızın en ciddi düşmanı sigara konusunda epey kritik adımlar atıldı, kanunlar çıkarıldı. Şimdi dizi alkolde! Çünkü alkolün fazlası birçok hastalığa niçin oluyor.

  AZ miktarda alkolün afiyet sebebiyle birtakım artıları olduğu söyleniyor, fakat alkolün sağlığa zararlı 1 nesne olduğundan da şüphe duyulmuyor. Sağlığa iyi geliyor diye alkol içmek hatalı 1 fikir. bütün sene binlerce insan alkol nedeniyle hayatını kaybediyor. Sağlık-hastalık kayıtlarının büyük 1 dikkatle tutulduğu Amerika’da bütün sene yüz binden çok insan alkol nedeniyle ölüyor. her bunlara rağmen bütün akşam 1 kadeh şarap, 1 duble viski içmeli, 1 tek rakı atmalı mıyız? Yoksa alkolü ağzımıza dahi sürmememiz mi gerekiyor? İşte o soruların yanıtları...

  Alkolün damar yaşlanmasını yavaşlatabileceği bilgisi, araştırmadan epey gözlemlere dayanıyor. Fransızların yağlı peynirler, al etten zengin yiyecekler yemelerine rağmen yürek ve damar hastalıklarına dirençli olmaları "Fransız Paradoksu" bi şekilde tanımlanıyor. Bu durum sık tükettikleri al şarabın damarlarındaki yağ birikimlerini önlediği düşüncesiyle açıklanıyor. Bu konuda yapılmış ufak birkaç çalışma da var. fakat şayet araştırmalar dikkate alınacak olursa yetenek yalnızca al şarapta değil!.. "Alkol içecekseniz tercihinizi al şaraptan yana kullanın" dememizin anlamı "Sağlığınız sebebiyle al şarap için" değil, ille de içecekseniz "Antioksidan zengini al şarabı tercih etmenizde yarar var" diye düşünmemizdir.

  ÇOK ÖNEMLİ

  Kimler alkolü asla almamalı

  Çocuk ve gençler sebebiyle alkol kesinlikle zararlı. Araştırmaların belirttiği afiyet yararları kadınlar sebebiyle menopozdan, erkekler sebebiyle kırkından sonraları başlıyor.

  İkinci nokta alkolün özellikle hamile kadınlar, hipertansiyonu olan erkekler, bağımlılık sorunu olanlar, karaciğer yetmezliği, mide problemi bulunanlar ve ileri yaşlardakiler sebebiyle ciddi ziyanlar verebileceğidir.

  BİR SORU-BİR CEVAP

  Hangi şarap daha yararlı

  Kırmızı şarabın sağlığa yararlı olduğu açıklamaları, al şarap tüketimini artırınca ak şarap üreticileri hemen harekete geçtiler. Haksız da sayılmazlar. Üzüm ister yeşil, al, ister mor olsun fark etmiyor, kabuğunda 1 miktar antioksidan olan "resveratrol" bulunuyor. Kırımızı şarabın ak şaraptan biraz daha çok "resveratrol" içermesi üretim şeklinin farklılığından kaynaklanıyor. yalnız "resveratrol" miktarı bütün üzümde eşdeğer değil. Üzümden üzüme değişiklik gösteriyor. Doğal şartlarda yetişen, yüksek rakımlı yamaçlarda, bol güneşli bağlarda yetişen üzümlerde "resveratrol" daha epey. Doğada, herhangi 1 gübre, ilaç desteği almadan otlarla, diğer bitkisel köklerle savaşarak büyüyen üzümlerde "resveratrol" oranı artıyor. Küflenmiş, böceklenmiş, pörsümüş yani doğal şartlarla mücadele ederek, anası ağlamış üzümlerde de daha çok "resveratrol" var. Resveratrol, doğal antioksidanların en önemlilerinden. Araştırmalara göre resveratrol iyi kolesterol HDL’yi artırıyor, kötü kolesterol LDL’nin damar duvarındaki olumsuz etkilerini azaltıyor. Muhtemelen kanı da biraz inceltiyor.

  Zararı faydasından epey deyimi, alkole yakışır

  Hemen altını çizmemiz gereken nokta alkolün kritik 1 "sağlık zararlısı" olduğu ve "zararı faydasından fazla" deyiminin en epey alkole yakıştığıdır. Çok çok alkol tüketenlerde karaciğer, mide, yemek borusu, rahim ve meme kanseri olasılığı artıyor. çok miktarda alkol alınması karaciğeri önce yağlandırıyor, sonraları yavaş yavaş iş siroza kadar gidiyor. Kısacası alkol karaciğerin canına okuyor. Alkol tüketenlerde hafıza problemlerine, sinir sistemi hasarlarına daha sık rastlanıyor. Alkol size kocaman 1 göbek kazandırarak yalnızca sağlığınızı değil şeklinizi de bozar. Alkol cinsel yaşamı da olumsuz etkiliyor. Uzun süreli kullanımda cinsel güçsüzlük yapabiliyor. Folik Asid, demir, çinko, ve diğer vitamin ve mineralin alımını azaltır. Bunlara, alkollü vasıta kullanırken meydana gelen kazaları, alkollüyken işlenen suçları, günahları üstelik insanlık ayıplarını da eklemekte fayda var.

  BİR BİLGİ

  Makul norm nedir

  Üzümde bulunan kuvvetli antioksidanların sağlığa yararlı olduğu kesin, fakat araştırmalar yalnızca al şarabın değil, herhangi 1 alkollü içkinin "makul ölçülerde içilmesi" halinde damar yaşlanmasını geciktirebileceğini gösteriyor. Yani 120 ml’lik 1 kadeh şarap ya da 45-50 ml’lik 1 kadeh viski, rakı veya 360 ml’lik 1 kutu biranın, damar sağlığı yönünden eşdeğer etkilere sahip olduğu belirtiliyor. Bu miktarlar "makul ölçüler" bi şekilde kabul ediliyor. Yani erkeler sebebiyle günde 1-2 kadeh, kadınlar sebebiyle yarım veya bir kadeh en yüksek afiyet yararını kazanmaya káfi geliyor. Aman dikkatli olun. Miktarı, bu rakamları geçirmemeye çalışın. Çünkü fazlası gerçekten can yakıyor. Aklınıza şu sual da gelebilir: Haftada 1 defa 4-5 kadeh ya da iki-üç defa 3-4 kadeh içmem eşdeğer kapıya çıkar mı? Bu sorunun cevabı "güçlü 1 hayır"dır.

 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Alkol, Size Koca 1 Göbek Ve Sağlıksızlık Kazandırır

  Reklam  Alkolün fiziken, ruhen, kalben ve beynen bir çok olumsuz etkileri söz konusudur. Hafıza sorunları yaşamaya, damarların erken yaşlanmasına göbek sorunun ortaya çıkmasına ve daha bir çok etkileri bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi