Canlı yayında ameliyat

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Canlı yayında ameliyat ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  crayziso
  Usta Üye
  Reklam

  Canlı yayında ameliyat

  Reklam  Canlı yayında ameliyat

  Forum Alev
  Özel Akademi Kulak Burun Boğaz (KBB) Cerrahi Dal Merkezi'nde, ilk kez canlı yayında bademcik ameliyatında radyofrekans yöntemi kullanıldı.

  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Eğitim Toplantısı'nda Somnoplasty ve Plazmakinetik uygulamaları çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Oğuz Öğretmenoğlu başkanlığında Dr. Mehmet Akdağ ve Dr. Hüseyin Demir'in de katıldığı ameliyatta radyofrekans yöntemi uygulandı.
  Canlı yayınlanan ameliyatta doku içindeki eloktrolitlerin birbirine çarpışması sonucu oluşan ısının hücre içindeki sıvının boşaltılarak buharlaştırılmasını ve dokuyu küçülterek yara oluşumunu azaltma ile ameliyat sonrası ağrı ve kanamanın az olmasını sağlamak için yapılıyor.
  Ameliyatta boğaz bölgesine yerleştirilen endoskopik video kameralarla görsel vizyona aktarılırken, çeşitli hastaneler ve çevre illerden gelen KBB uzmanları ameliyatı ilgiyle izledi.
  Hacettepe Üniversitesi KBB Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Oğuz Öğretmenoğlu, radyo frekans yöntemiyle bir takım ameliyatların yapıldığını belirterek;
  "Yaptığımız ameliyat bademcik operasyonuydu. Horlama, burun ameliyatları bu teknolojinin bize getirdiği birtakım nimetlerden faydalanarak yaptığımız ameliyatlardandır.
  Bu yeni teknoloji ile bu tip ameliyatları biraz daha değiştiriyoruz, yani aynı işi daha gelişmiş teknolojik cihazla yapıyoruz. Bunlarında bize birtakım avantajları oluyor, mesela horlama ameliyatında hastayı oturduğu yerde narkoz vermeden burun yapısını koruyarak küçültmeleri yapabiliyoruz.
  Radyofrekans sayesinde bademcik ameliyatı yaparken daha az ağrı ve daha az kanama gibi avantajlar sağlamaya çalışıyoruz." 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Canlı yayında ameliyat

  Reklam  Videoya alınmış bir çok ameliyat operasyonları bulunmaktadır. Bu konularla ilgisi olmayanlar dahi bu operasyonları merak etmekte ve izlemektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi