Deniz suyunun yararları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Deniz suyunun yararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MeSeLeM
  Üye
  Reklam

  Deniz suyunun yararları

  Reklam  Deniz suyunun yararları

  Forum Alev
  Denizli Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Serdar Sarıçel, kulak ve buruna kaçan deniz suyunın yararlı olduğunu söyledi.

  Denizli Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Serdar Sarıçel, yaz tatili nedeniyle denizlere akın edenlerden bazılarının kulak ve burunlarına deniz suyu kaçması nedeniyle rahatsızlık duyabildiğini belirterek, “Kulağa ve burna deniz suyunun kaçması çok yararlıdır, ancak havuzların suyu zarar verir” dedi.

  Dr. Sarıçel, yüzülecek denizin temiz olduğu takdirde, gönül rahatlığıyla girilebileceğini, deniz suyunun kulak ve buruna kaçmasıyla sinüslerin açıldığını ve bazı hastalıkların tedavisinin destek gördüğünü söyledi. Sarıçel, “Deniz suyu yararlı ama havuz suları tersi etki yapar.

  Havuzun kimyasalları veya her şeyi çok iyi olsa bile sinüzit ve alerjik nezle hastalıkları olanlar için çok zararlı. Kulağında problem olan kişilerin çok dikkat etmeleri gerekir. Son günlerde bu nedenle hastanemize çok fazla hasta geliyor” dedi. 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Deniz suyunun yararları

  Reklam  Yaz aylarında en uğrak yerlerin başında gelen denizler, sağlık açısından faydalı olması nedeniyle özellikle girenler olacaktır. Fakat yaz sıcağından dolayı uygun zamanları tercih etmekte fayda vardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi