Gırtlak Kanseri Hastası Ne Kadar Yaşar

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Gırtlak Kanseri Hastası Ne Kadar Yaşar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi
  Reklam

  Gırtlak Kanseri Hastası Ne Kadar Yaşar

  Reklam  Gırtlak Kanseri Hastası Ne Kadar Yaşar

  Forum Alev
  gırtlak kanseri hastası ne kadar yaşar ayrıntılı bilgi verir misiniz 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Gırtlak Kanseri Hastası Ne Kadar Yaşar

  Reklam  Açıklamalı Gırtlak Kanseri Hastası Ne Kadar Yaşar

  Gırtlak (larinks) kanserleri tüm vücut kanserlerinin yaklaşık % 3'ünü oluştururlar. Çoğu baş-boyun kanserlerinde olduğu gibi en önemli nedeni sigaradır. Erkeklerde ve 50 yaş üzerinde daha sık görülmektedir.

  gırtlak kanseriBazı çalışmalarda gırtlak kanserli hastaların %96-98'inin sigara kullandığı saptanmıştır. Günümüzde sigara ve alkol kullanımındaki artış nedeniyle kadınlarda da görülme riski artmaya başlamıştır. Aynı sebeplerle bu kanserin görülme yaşı son zamanlarda 40, hatta 30'lu yaşlara inmiştir.

  Gırtlak, boğazın altında yemek borusunun önünde akciğerlerin üzerinde bulunmaktadır. Görevleri, yiyeceklerin akciğerlere kaçmasını engellemek, konuşmaya ve nefes almaya yardımcı olmaktır. Gırtlak üç kısımdan oluşur; ses tellerinin olduğu kısım (glottis), ses tellerinin üstündeki kısım (supraglottis) ve ses tellerinin alt kısmı (subglottis). Gırtlak kanseri en sık (yaklaşık %60'ı), ses tellerinin üzerinde oluşur.

  En dogru bilgi için hekiminize başvurmanızı tavsiye ederiz.+ Yorum Gönder
gırtlak kanseri olan ne kadar yaşar,  gırtlak kanseri ne kadar yaşar,  gırtlak kanseri kaç yıl yaşar,  gırtlak kanseri hastası ne kadar yaşar,  bogaz kanseri kac yil yasar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi