Depresyon kendi kendine geçermi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Depresyon kendi kendine geçermi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Depresyon kendi kendine geçermi

  Reklam  Depresyon kendi kendine geçermi

  Forum Alev
  Depresyon vakalarının en az yarısı kendiliğinden düzelir fakat tedavi edilmediği takdirde bir kısmı süreklilik kazanır, bir kısmı da kısmen düzelse dahi bazı belirtiler dalgalanarak, daha hafif derecede ömür boyu devam edebilir.

  Tedavi edilmeyen bir depresyon dönemi, kendi doğal seyrinin son unda geçse dahi, ortalama olarak 9 ay sürer. Bu süre içinde yukarıda sayılan depresyon belirtilerinin yaşanması kişinin hayatında önemli kayıplara neden olur. Örneğin konsantrasyonu, uykusu, enerjisi azalan bir kişin inişinde ya da okulunda başarısı düşer. Huzursuzluk, cinsel isteksizlik, sinirlilik, iş yapan ama gibi belirtiler, eşiyle olan ilişkilerini bozar. Diğer taraftan uygun bir tıbbi tedaviyle depresyon vakalarının büyük çoğunluğu birkaç hafta içinde düzelmeye başlar; gereks iz iş/güç kaybı, ilişkilerde bozulma önlenmiş olur.
  0 halde depresyonu ilaç kullanmadan ve tedavi olmadan geçirmeye çalışmak takdir edilecek bir tutum değildir. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Depresyon kendi kendine geçermi

  Reklam  Hayatta hemen her insan depresyon geçirmektedir.Bu insanların kendilerinden kaçmamaları ve bunu kabullenmeleri gerekir.Bu şekilde hastalığın üzerine gitmeleri ve kendilerini kontrol altına almaları gerekir.+ Yorum Gönder
depresyon kendi kendine geçer mi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi