Göz Altı Morlukları İçin Şifalı Bitkiler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Göz Altı Morlukları İçin Şifalı Bitkiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Göz Altı Morlukları İçin Şifalı Bitkiler

  Reklam  Göz Altı Morlukları İçin Şifalı Bitkiler

  Forum Alev
  Göz altı morlukları için ne yapmalı
  Göz Altı Koyuluğu

  Göz altı morluklarına neden olan sebepler arasında aşırı tuzlu uzlu gıdalar tüketmek, sigara kullanımı, alkol veya kafein de bulunuyor.
  Kadınlar için göz altı morlukları ve göz çevresinde oluşan koyuluklar daha fazla sorun olmaktadır.Çünkü kadınlarda erkeklere nazaran daha fazla rastlanmaktadır.Göz altındaki morlukların nedeni ise cildin çok ince olmasıdır.Bazen cilt tipine bağlı olarak göz çevresi mavileşiyor kahverengi veya mor hale gelebiliyor.

  Göz çevresinde meydana gelen bu koyulukları ortadan kaldırmak için daha fazla dinlenmek ve bol su içmek gerekir. Sürekli olarak gözaltınız koyulaşıyor ve şişiyorsa buna bitkisel çarelerle çözüm arayabilirsiniz

  Göz Altı İçin Bitkisel Çözümler

  •Papatya çayı torbaları
  Bir bardak sıcak suda bir tutam kuru papatyayı haşlayın. Bu çaya pamuk batırın ve gözaltına koyarak 10 dakika bekletin. Papatya uygulaması göz morlukları ve şişmiş göz kapakları için çok etkilidir.

  •Patates dilimleri
  Soyulmuş ve göz altı boyutunda ince dilimler halinde kesilmiş patatesi 10 dakika boyunca kapalı göz kapaklarınızın üstünde bekletin. Sonuç almak için en az haftada 3 kez tekrarlayın. Her uygulama sonrası ılık su ile gözlerinizi yıkayın.

  •Soğuk salatalık dilimleri
  Halka olarak kestiğiniz salatalığı buzdolabında bekletin. Soğuk dilimleri 10 dakika boyunca kapalı gözler üzerine uygulayın. Serin salatalık, göz çevresini yeniler. Cilt dokusunu düzenler. Kolaylıkla koyu renkli halkaları azaltmak yardımcı olur.

  •Süte batırılmış salatalık
  Bir küçük kase süt içine salatalık dilimlerini koyun. Yarım saat sütün içinde kalsın. Sütlü dilimleri en az 10 dakika gözlerinizde bekletin.

  •Bal
  Bir çorba kaşığı sıcak suda bir çay kaşığı balı sulandırın. Soğuduktan sonra bu karışıma batırılmış pamukla göz kapakları üzerine kompres yapın.

  •Tatlı badem yağı

  Tatlı badem yağını pamuğa bir kaç damla damlatın. Bu pamuğu 10 dakika gözaltında tutun. Tatlı badem yağı yorgun ve morarmış bölgenin dinlenmesi ve toparlanması için yardımcı olur.

  •Pişmiş elma
  1 adet elmayı pişirin ve soğutun. Yarım saat buzdolabında bekletin. Soğumuş lapa elmayı avunuzda topak yapıp gözünüze yapıştırın. Haftada 3 gün bu uygulamayı yapın.

  •Buz kalıpları
  Buz kalıbını 5 dakika boyunca uygulayın. Bu uygulama göz çevresini sıkıştırır. Kan dolaşımını uyarır.

  •Dondurulmuş kaşık
  Dondurucuda iki çay kaşığını bekletin. Onlar iyice soğuduktan sonra 3 dakika boyunca kapalı göz kapaklarınızın üstüne yerleştirin.

  •Buğday ve kayısı yağı
  Buğday tohumu yağı ve kayısı yağını birer çaykaşığı olmak suretiyle bir kaba koyun. Bu karışımdan 5-6 damla bir pamuğa dökün ve göz altında 10 dakika bekletin. Yağın gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Pamuk yerine serçe parmağınızın ucunu bu karışıma batırarak gözaltına dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz.

  •Domates, limon ve un
  Bu karışımı hazırlamak için, 1 çay kaşığı taze domates suyu ve bir çay kaşığı limon suyu gerekli. İçine bir tutam un katın ve hamur yapın. Göz alına sürdüğünüz bu hamur tamamen kuruyuncaya kadar bekletin. sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 gün yapacağınız bu doğal tedavi koyu halkaların yok olmasını kolaylaştırır.

  •Havuç ve zeytinyağı
  Yarım havucu rendeleleyin. İçine 2 yemek kaşığı zeytinyağı katın. 30 dakika bekletin. Sonra bu karışıma batırılmış bir pamuğu koypu renkli bölgede bekletin. 15 dakika sonra temizleyin.

  Doğal Ürün Uzmanı
  Volkan Kurt 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Göz Altı Morlukları İçin Şifalı Bitkiler

  Reklam  Bazı insanların göz altında morluklar olmaktadır.Bu morlukların giderilmesi için nedenlerini bilmek gerekir.Bazı yorgunluk ve uykusuzluk durumlarında dinlenmek yeterli olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi