Vitamin haplarının kullanımı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Vitamin haplarının kullanımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Vitamin haplarının kullanımı

  Reklam  Vitamin haplarının kullanımı

  Forum Alev
  Vitamin haplarına dikkat,
  Fazla Vitamin hapı kullamak,
  vitamin hapları öldürebilir


  Amerikan Tıp Derneği’nin Archives of Internal Medecine dergisinde yayımlanan araştırmada bilim adamları, sık kullanılan birçok vitamin, mineral hapı, multivatiminler, B6 vitamini, folik asit, demir, magnezyum, bakır ve çinko takviyelerinin ölüm riskini artırabileceğini belirtti.

  Bilimadamları ABD’nin Iowa eyaletinde, ortalama 62 yaşındaki 38 bin 772 kadını kapsayan, katılımcıların 1986, 1997 ve 2004′te aldıkları vitamin takviyelerine ilişkin araştırma verilerini inceledi.

  Özellikle demir hapı ile ölüm riskinin artışı arasında bağlantı olduğu vurgulandı.

  Ancak bilimadamları yine de konuyla ilgili başka araştırmaların yapılması gerektiğini belirtti.

  Araştırmayla ilgili yorum yapan bazı doktorlar, bu bulguların E vitamini, A vitamini gibi bazı antioksidanların tehlikeli olabileceğine ilişkin görüşleri güçlendirdiğini belirtti.

  Doktorlar, “fazlası, daha iyidir” inancının yanlış olduğuna dikkati çekerek iyi beslenenler için bu tür vitamin takviyelerini önermediklerini ifade etti. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Vitamin haplarının kullanımı

  Reklam  Doktor tarafından verilmediği zaman kendi kafamıza göre kullanmak doğru olmaz.Neticvede bu hapların hepsi böbrekleri yormaktadır.Vitaminleri doğru ve doğal besinler ile almaya çalışmak gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi