Havuzda bulaşan hastalıklar nelerdir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Havuzda bulaşan hastalıklar nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Havuzda bulaşan hastalıklar nelerdir

  Reklam  Havuzda bulaşan hastalıklar nelerdir

  Forum Alev
  Havuzda bulaşan hastalıkların isimleri
  Havuzda bulaşan hastalıklar


  Havuzun insan sağlığını tehdit edebilecek riskleri taşıdığı malumunuzdur. Temiz olduğuna tam olarak emin olmadıkça havuza girmenin sağlık yönünden yaratacağı hastalıklar…

  Özellikle yüzme havuzları havaya ve çevreye açık oldukları için, dışarıdan gelen etkilere maruz kalırlar. Bu etkenler arasında mikroplar, bakteriler, virüsler ve mantarlar yer alır. Hastalıklara neden olan mikroplar rüzgar ile veya yüzücüler tarafından havuza taşınırlar.

  Son yıllarda havuzlardan kapılan hastalıklar artmaktadır. Bununla birlikte klorun yarattığı astım ve kanser gibi hastalıklar medya da sık sık yer almıştır. Mikropların suya girmesini engeleyemeyiz. Yapabildiğimiz en uygun şey bunları en kısa sürede yok etmektir. Bunu klor ile yaptığımız için, klorun yarattığı tehditleri artırmış oluruz .

  Bu sorunları asgariye indirmek amacıyla klor destek sistemleri yaygınlaşıyor. Bunlar arasında oksijen/ ozon üreterek (ozonlama, hidroliz), mineral sistemler (Pool Wizard) ve iyonlaşma üniteleri (bakır ve gümüş) yer alır. Bunlar kullanıldığında klor tüketimi azalır ve dezenfeksiyon daha hızlı ve güvenilir şekilde devam eder.


  Havuzun keyfi hastalıkla bozulmadan; dezenfeksiyon ve rutin bakımı aksatmadan yüzme mevsimi boyunca itina ve titizlikle yapılmalıdır.

  Havuzlarda bulunan bulaşıcı hastalıklar

  Amipli Dizanteri
  Cryptosporidiosis
  Deri Yangısı
  Dizanteri
  Gastroenterit
  Giardiasis
  Hepatit
  Keratat
  Kolera
  Konjonktivit
  Lejyoner Hastalığı
  Mantar
  Menenjit
  Salmonellosis
  Shigellosis
  Tifo 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Havuzda bulaşan hastalıklar nelerdir

  Reklam  Yüzme havuzlarında bir çok bakteriler oluşmaktadır.Bunların engellenmesi için havuz kimyasallarını mutlaka olması ve bakım ve temizliklerinin yapılması geriletmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi