Fazla E vitamini zararlı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Fazla E vitamini zararlı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Fazla E vitamini zararlı

  Reklam  Fazla E vitamini zararlı

  Forum Alev
  Fazla E vitamini zararlı
  Fazla E vitamini zararlı
  Fazla E vitamini Almanın Zararları
  Fazla E vitamini


  Uzmanlar, E vitamininin günde 270 mg’den daha fazla miktarının kalp krizi riskini ciddi bir şekilde artırdığı gerekçesiyle alınmaması gerektiği konusunda uyarıyor.
  John Hopkins Üniversitesi, 1993-2004 arasında sürdürdüğü ve 136 bin kişiyi kapsayan araştırması sonucunda, fazla alınan E vitamininin kalp krizi için ciddi risk yarattığını açıkladı.

  Araştırmayı yürüten grubun başkanı Dr. Edgar Miller, multi vitamin kullananların da etikette yazılı olan E vitamini miktarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

  Kimi vitamin tabletlerinde E vitamini miktarının 200-400 mg arasında değiştiğini söyleyen Dr. Miller, yüksek dozun özellikle 60 yaş ve yukarısındaki kişilerde kalp krizi riskini artırdığını belirtti.


  Risk sınırı için 270 mg’ı işaret eden Dr. Miller; 133 mg ya da daha az dozda alınan E vitaminin tehlike oluşturmadığını da sözlerine ekledi.

  Miller, E vitaminini doğal gıdalardan almanın en güvenli yol olduğunun önemini belirtti. E vitamini en çok fındık, yeşil yapraklı sebzeler ve doğal sebze yağlarında bulunuyor. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Fazla E vitamini zararlı

  Reklam  Her şeyin fazlası zararlıdır.Bu bize fayda verecek olanların yada bizlere şifa verecek olan her şey için de böyledir.Yani vitaminlerin normalde bizlere fayda verirken fazla alınması da zarar vermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi