İnsan neden depresyona girer?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden İnsan neden depresyona girer? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  İnsan neden depresyona girer?

  Reklam  İnsan neden depresyona girer?

  Forum Alev
  İnsan neden depresyona girer?
  Depresyon intihara götürür mü?
  Depresyonun Sebebleri


  Yeni yüzyılın en büyük sorunun “depresyon” olduğu tespit edilmiştir. Depresyon insanın adeta baş belası haline gelmiş ve her bireyi gölge gibi peşinden takip eder olmuştur. İnsanda psikolojik olarak büyük bir değişimin habercisi olarak da adlandırılan “depresyon” hakkında daha fazlasını bilmek istiyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atın lütfen.
  Depresyon çoğu zaman hafife alınsa da aslında ileri sonuçları ölüme kadar götürebiliyor. Peki, depresyon ne zaman intihara sürükler, ne zaman ciddiye alınması gerekir.

  Tıp dünyası, depresyonun intihara sürükleyip sürüklemeyeceği konusuna odaklandı. Depresyon ne zaman intihara sürükler, ne zaman ciddiye alınması gerekir? Uzmanlar, ciddi sonuçlar doğuran depresyon hakkında bilgiler veriyor.

  Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Hilmi Yazıcı, depresyonun ciddi boyutları hakkında verdiği bilgiler:

  Depresyon gerçekten intihara kadar götürür mü?

  Depresyon hafiften çok ağır tablolara kadar uzanan geniş bir yelpazede klinik olarak karşımıza çıkabilir. Tüm intihar girişiminde bulunan insanların en az yüzde 70 klinik olarak depresyon içindedirler. Depresyon bu yüzden intiharlar içinde tedavi ile düzelebilecek en önemli sebeptir.

  Depresyonun belirtileri nelerdir?

  Depresyon duygu, düşünce, beden ve davranış üzerinde değişiklikler yaparak belirtiler ortaya çıkarır.

  Duygu üzerinde
  Hayattan zevk alamama esastır. Bunaltı hissi ve neşesizlik dikkat çeker.

  Düşünceler üzerinde
  Karamsar, kötümser düşünce egemendir. İleri seviyelerde değersizlik ve anlamsızlık hissi gelişir. Gelecek ile ilgili düşünce ve planlar kaybolur. Ölüm ve intihar düşünceleri ise depresyon ağırlaştıkça daha çok zihni meşgul etmeye başlar.

  Beden üzerinde
  Halsizlik, uyku ve iştah problemleri ve açıklanamayan nörolojik bedensel yakınmalar sıktır. Bireye göre değişmekle beraber bazen iştah artması bazen azalması söz konusu olabilir. Uyku azalması ya da aşırı uyuma hali de görülebilir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: İnsan neden depresyona girer?

  Reklam  İnsanların yalnızca bedenleri değil aynı zamanda ruhsal hastalıklara yakalanması da normal karşılanmalıdır.Buna neden olan bazı durumların başında yaşam koşulları ekonomik nedenler ve ailesel genetik özelliklerin olduğu bilinmektedir.Fakat burada insanların kendilerini tedavi etmeleri daha kolay olabilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi