Tırnak Soyulması Neden Olur

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Tırnak Soyulması Neden Olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Tırnak Soyulması Neden Olur

  Reklam



  Tırnak Soyulması Neden Olur

  Forum Alev
  Tırnak Soyulması Neden Olur

  Tırnakların Soyulması,
  Tırnakların Soyulmasının Nedenleri,
  Tırnak Soyulması Neden Olur


  Soyulan Tırnaklar kadınların en büyük kabuslarından biridir. Kırılan tırnaklar kısayken bile kırılmaya devam ediyorsa dikkat etmeye başlamanın zamanının geldiğini gösteriyor.
  Kadınlarda el güzelliğine gölge düşürebilecek ve sık sık karşılaşılan tırnak sorunları ve bunların çözümleri ile ilgili olarak bilgi veren uzmanlar “Eğer tırnaklarınızın sertleşmesi için hiçbir ilaç işe yaramadıysa o zaman makasla ve pensle kesemeye bir süre ara vererek kırılmalarını yavaşlatabilir. Boylarını da sert bir törpü yerine üretilmeye başlanılan karton törpülerle kısaltabilirsiniz” şeklinde tavsiyede bulundu.

  Tırnakta meydana gelen kalkmalardan şikayetçi olduğunuz takdirde bunun birkaç ihtimali olabileceğinin altını çizen uzmanlar “Ya bir deri hastalığı olan sedefe yakalanmışsınız ya da bir mantar hastalığı başlamış olabilir. Sebebi ne olursa olsun yapmanız gereken ilk iş tırnaklarınızı kısaltmaktır. Daha sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı uzama süresi boyunca mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışmalısınız. Eğer rahatsızlığınız mantarsa bu hastalığa karşı kullanılacak pomatları sürmelisiniz. Şikayetiniz sedef hastalığı ise yine bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlardan yararlanabilirsiniz” dedi. Ancak şikayetin tırnaklardaki yüzeyin pürüzsüz olmamasından kaynaklanması halinde sorunun tırnağın uzaması sırasında meydana gelen travmalardan kaynaklanabileceğini belirten uzmanlar “Travmalar tırnaklarınızın şeklini kaybetmesine neden olabilir.



 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Tırnak Soyulması Neden Olur

  Reklam



  İnce zayıf tırnağa sahip olan bayanların tırnakları soyulduğu zaman moralleri de bozulmaktadır.Kadınların tırnak bakımlarına önem vermeleri bu durumun hemen tedavi edilmesini gerektirmektedir.







+ Yorum Gönder
tırnaklar neden kabuk gibi soyulur
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi