Mide kanaması belirtileri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Mide kanaması belirtileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Mide kanaması belirtileri

  Reklam  Mide kanaması belirtileri

  Forum Alev
  mide kanaması belirtileri - mide kanaması tedavisi - mide kanaması nedenleri  Mide Kanaması Nedir

  Üst sindirim sisteminde yer alan organlardan birisi olan midede meydana gelen kanamalara mide kanaması adı verilmektedir. Değişik nedenlerden ve hastalıklardan oluşabilir.

  Mide Kanaması Belirtileri Nelerdir

  Taze bir şekilde kırmızı yada kahverengi kanlı kusma, dışkının kanlı ve kahve telvesi görünümde parlak, yapışkan, siyah ve aşırı kokulu olması. Bununla birlikte makattan kan gelmesi mide kanaması belirtileri arasındadır. Bazı durumlardada gizli kanama durumu olabilir ve herhangi bir belirti vermez. Kesin tanısı endoskopi ile yapılır.

  Mide Kanaması Nedenleri Nelerdir

  Mide kanamasının en çok rastlanan sebebi tedavisi yapılmayan mide ülseri hastalığıdır. Alkol, aspirin ve eklem iltihabı için kullanılakta olan diğer ilaçlar mide ülserine ve iltihaplanmaya neden olup kanama yapabilir. Mide kanseri, mideye gelen sert bir maddenin oluşturduğu tahribat veya ameliyat sonrasında stres sebebiyle salgılanan mide asitinin fazla olması mide kanamasına neden olabilmektedir.

  Mide Kanaması Nasıl Tedavi Edilir

  Mide kanamasının tedavisi hastanelerde yapılmaktadır. Bu yüzden hasta olan kişi vakit kayvetmeden bir hastaneye gitmelidir. Tedavideki öncelikli amaç kanamanın yerinin tespit edilmesi ve kanama nedeninin öğrenilmesidir. Kanayan bölge tespit edildiği zaman kanamayı durdurabilmek için ilaç ve ısı tedavisi yapılır. Kanama durduktan sonra değişik ilaçlarla kanamanın yeniden oluşması engellenir.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: mide kanaması belirtileri

  Reklam  Mide kanaması olan kimselerin büyük abdest renkleri siyah olur.Yani kırmızı olması bir şey ifade etmez.Büyük abdest tahlili neticesinde bilinebilmektedir.Kanda düşmelerin olması mide ağrıları başlıca özellikleridir.+ Yorum Gönder
mide kanaması belirtileri,  mide bulantısı ve makattan kan gelmesi,  mide bulantisi ve makattan kan gelmesi,  mide kanamasinda makattan kan gelirmi,  miyde kanamasinda buyuk abdest
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi