Uyuşturucu Bağımlılığının Tedavisi Nasıl Yapılır?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Uyuşturucu Bağımlılığının Tedavisi Nasıl Yapılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Uyuşturucu Bağımlılığının Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Reklam  Uyuşturucu Bağımlılığının Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Forum Alev
  Uyuşturucu Bağımlılığının Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Uyuşturucu bağımlılığının tedavisinde önemli iki nokta v
  ardır:

  Bağımlılının kendisinin tedavi olmaya ve bağımlılıktan kurtulmaya istekli olması.

  Bağımlılığın erken teşhis edilerek tedaviya başlanması.
  Uyuşturucu madde bağımlısı istekli ise tedavi şansı son derece yükselmektedir.Aksi halde zorlamayla kişileri bağımlılıktan kurtarmak mümkün değildir. Bağımlının kalıcı organ hasarları, ağır ruhsal problemler oluşmadan teşhis edilmesi tedaviyi kolaylaştırmaktadır.Erken teşhis edilemeyen vakalarda tedavi uzamakta ve iyileşme süreci gecikmektedir.
  Uyuşturucu madde bağımlılığının tedavisi:Uyuşturucu madde bağımlılığının tedavisi, tedavi ve rehabilitasyon olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilir.

  Tedavi aşmasında kişi bağımlı olduğu maddeden uzaklaştırılarak yoksunluk belirtileri ile savaşılır.Vücut organlarında meydana gelmiş hasarlar tedavi edilir. Bu safhada bağımlı hastanede gözlem altında tutulmalıdır.Yoksunluğa bağlı geçirdiği krizler son derece tehlikeli olabilir.Bu yüzden ölüme ve intihar girişimlerine sık rastlanır.Vücuttan toksit madde uzaklaştırılıp yoksunluk belirtileri kaybolduktan sonra ikinci aşamaya geçilir.

  Rehabilitasyon aşamasında kişilerin ruhsal problemleri çözümlenmeye çalışılır. Tekrar iş gücü kazandırılarak çalışabilecek ve topluma yararlı olacak hale getirilir.Sağlığa zararlı bu alışkanlıklar yerine olumlu hobiler kazanması sağlanır. Kötü arkadaş çevresinden uzaklaşmasına ve kendine destek olacak kişilerle bir arada olmasına çalışılır.Sağlığa zararlı alışkanlıkların tedavisi için hastanelerin psikiyatri bölümlerine veya bu konularla özel olarak ilgilenen gönüllü kuruluşlara baş vurmak gerekir.

  Sağlığa zararlı alışkanlıklardan korunmak, bu zararlı alışkanlıkların tedavisinden çok daha kolaydır.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Uyuşturucu Bağımlılığının Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Reklam  Peki madde bağımlılığı tedavisini askerdeyken amatemlerde olamıyoruz acaba gata larrdada tedavisi mümkünmü? 3. 3
  Ziyaretçi
  müptela ile bagımlılıkk arasındaki görülebilen fark nelerdir. tşkrler+ Yorum Gönder
uyuşturucu tedavisi nasıl yapılır,  uyuşturucu tedavisi nasıl olur,  eroin tedavisi nasıl yapılır,  kokain tedavisi nasil yapilir,  uyuşturucu bağımlılığı tedavisi nasıl yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi