Terme Kaplıcaları - Kırşehir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Terme Kaplıcaları - Kırşehir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Terme Kaplıcaları - Kırşehir

  Reklam  Terme Kaplıcaları - Kırşehir

  Forum Alev
  Terme Kaplıcaları - Kırşehir


  Konumu: Kaplıca alanı, Kırşehir Kent Merkezinde yer almakta olup tarihi hamamın da bulunduğu terme parkı içinde bulunmaktadır.

  Tedavi (Endikasyon) Özellikleri: Kaplıca suyunun Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda belirtilmiştir: Hekim kontrolünde banyo uygulamaları seklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel agrisi, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde osteoporozda yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

  Termal Su Özellikleri: Fiziksel Özellikler Renksiz kokusuz - Kimyasal Özellikler Florürlü (2.2 mg/lt),karışık nitelikte termomineralli

  Fiziko Kimyasal Özellikler Ph:6.51

  Toplam Mineralizasyon: 1534.21 mg/lt

  Sıcaklık: 36.2-41.5 ºC


  Terme Kaplıcaları Bölgesine Nasıl Gidilir ?
  Kırşehir Kent Merkezi Ankara-Kayseri devlet yolu üzerinde bulunmaktadır. Havayolu ulaşımı ise 190 km. mesafedeki Ankara Esenboğa Havaalanı ve 135 km. mesafedeki Kayseri havaalanları ile sağlanmaktadır.

 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Terme Kaplıcaları - Kırşehir

  Reklam  Terme Kaplıcaları - Kırşehir de bulunuyor her ne kadar terme karadenizde olsada :) kaplıcaların sağlık bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri bulunmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi