Beyin Temelli Öğrenme

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Beyin Temelli Öğrenme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Beyin Temelli Öğrenme

  Reklam  Beyin Temelli Öğrenme

  Forum Alev
  Beyin Temelli Öğrenme


  Eğitimciler her geçen gün beynin yapısı ve işlevi üzerinde yapılan araştırmalara daha çok ilgi duymaktadırlar. Çocuklar için öğrenim planı yapan öğretmenler için beynin nasıl çalıştığını bilmek çok önemli bir kazançtır. Eğitimciler beynin işlevleri hakkında bilgilendikçe geleneksel sınıf programlarının öğrenmeyi teşvik etmekten çok yasaklamayı hedeflediğini görmektedirler.

  Eğitimciler, beyin üzerine yapılan en son araştırmalara dayanarak üç ana noktaya odaklanmaktadırlar:

  1. Bilgiye Planlı Daldırma—Eğitimciler öğrencileri boğazlarına kadar bilgiye daldıracak bir sınıf düzeni kurarlar. Böyle bir sınıfta elle yapılacak aktiviteler, deneyler, grafikler ve duvarlarda yazılar vbg. vardır.

  2. Gerilimsiz Uyanıklık—Öğretmenler öğrencilerinin öğrenme konusunda kendilerini rahat hissetmeleri için herşeyi yapar, başarısızlık korkusunu yok etmeye çalışır ve güvenli bir ortamda heyecanla öğrenmeyi teşvik ederler.

  3. Aktif Kullanım—Her yaşta öğrenci yeni edindiği bilgileri kullanmalıdır. Ancak böylece edinilen bilgi hazmedilir ve kalıcı olur.
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Beyin Temelli Öğrenme

  Reklam  Beyin Temelli Öğrenme, ilginç bir başlık beyin temelli derken bizim normal öğrenimimiz beyine dayalı değil mantığı çıkabilir :) burada kastedilen beyini en iyi kullanma yöntemi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi