Öss motivasyon hikayeleri 1 Kralın yolu

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Öss motivasyon hikayeleri 1 Kralın yolu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ayvmft
  Üye
  Reklam

  Öss motivasyon hikayeleri 1 Kralın yolu

  Reklam  Öss motivasyon hikayeleri 1 Kralın yolu

  Forum Alev
  Kralın Yolu

  Kral, halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar verdi. Yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce, bir yarışma düzenlemeyi düşündü. İsteyenin bu yarışmaya katılabileceğini ilan ettiren kral, yoldan en güzel geçecek kişiyi belirleyeceğini söyledi.
  Yarışma günü, insanlar akın ettiler. Bazıları en güzel arabalarını, bazıları en güzel elbiselerini getirmişti. Kadınlardan kimileri saçlarını en güzel biçimde yaptırmıştı, kimi de yanlarında en güzel yiyecekleri getirmişti. Gençlerden bazıları spor kıyafetler içinde yol boyunca koşmaya hazırlanıyordu. Nihayet, tüm gün insanlar yoldan geçtiler, fakat yolu kat edip tekrar kralın yanına döndüklerinde hepsi aynı şikayette bulundu; yolun bir yerinde büyükçe bir taş ve moloz yığını vardı ve bu moloz yığını yolculuğu zorlaştırıyordu.
  Günün sonunda yalnız bir yolcu bitiş çizgisine yorgun - argın ulaştı. Üstü başı toz toprak içindeydi, ama krala büyük bir saygıyla yönelerek elindeki altın kesesini uzattı:
  "Yolculuğum sırasında, yolu tıkayan taş ve moloz yığınını kaldırmak için durmuştum. Bu altın kesesini onun altında buldum. Bu altınlar size ait olmalı.” Kral gülümseyerek cevap verdi:
  "O altınlar sana ait delikanlı."
  "Hayır, benim değil. Benim hiçbir zaman o kadar çok param olmadı."
  "Evet" dedi kral. "Bu altınları sen kazandın, zira yarışmanın galibi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi sensin. Çünkü, yoldan geçen en güzel kişi, ardından gelenler için yoldaki engelleri kaldıran kişidir." 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Öss motivasyon hikayeleri 1 Kralın yolu

  Reklam  Öss motivasyon hikayeleri 1 Kralın yolu, bunu eskiler çok yapar yolda uygunsuz birşey olunca kimseye zarar vermesin diye yana kaldırır yada bir kağıt görseler çöpe atarlar yeni nesil yolda birşey görse tekme vuruyor+ Yorum Gönder
motivasyon hikayeleri kralın yolu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi