Bağırsak gazı nedir nasıl önlenir.

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Proteinler Bölümünden Bağırsak gazı nedir nasıl önlenir. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  kisaoglu
  Yeni Üye
  Reklam

  Bağırsak gazı nedir nasıl önlenir.

  Reklam  Bağırsak gazı nedir nasıl önlenir.

  Forum Alev
  Yenilen gıdaların kana karışabilmesi için hazım sırasında yiyecek maddelerindeki her şeyin parçalanması gerekir. Proteinler tek tek amino asitlere, yağlar yağ asitlerine, karbonhidratlar (hem basit hem karmaşık olanları) ise tek tek glukoz ya da eşdeğeri moleküllere dönüşecek şekilde parçalanır.
  Her hangi bir gıda midede ya da ince bağırsakta tümüyle parçalanmadığı zaman gaz oluşur. Yani yiyecek maddesi hazmedilmeden kalın bağırsağa geçmiş demektir. Örneğin vücudunuz laktozu tolere edemiyorsa, demek ki bağırsaklarınızda, kanınıza karışabilmesi için laktozu parçalayan ve onu iki şeker molekülüne ayıran laktaz denen enzim bulunmuyor demektir. Laktaz olmadığı zaman laktoz parçalanmadan mideden ince bağırsağa ve oradan da yine parçalanmadan kalın bağırsağa geçer.
  Laktoz burada, doğal bağırsak faunasının bir parçası olan binlerce aç bakteri ile karşılaşır. Bu bakteriler laktozu hazmetmekten büyük bir keyif alacaklardır. Bu bakteriler, aynı ekmek mayasının ekmeği mayalamak için karbon diyoksit üretmesi gibi, birçok çeşit gaz üretirler. Metan, hidrojen, ve hidrojen sülfür gibi gazlar, kalın bağırsaktaki bakterilerin ürettiği bilinen gazlardır. Bağırsak gazı ile ilişkilendirdiğimiz koku ise, hidrojen sülfürün marifetidir.
  Bazı gıdalar, diğerlerine oranla daha çok gaz yaparlar çünkü içlerinde hazmedilemeyen karbonhidrat miktarı daha yüksektir. Tahmin edebileceğiniz gibi fasulye bunların başında gelir. Sağlıklı yaşam sitesinin bağırsak gazı ve şifalı bitkiler sayfaasından alınmıştır.

  Bağırsak gazı için şifalı bitkiler
  MELİSSA
  ANASON
  MEYAN
  ZENCEFIL
  KEKİK ADA
  ÇAYI
  PAPATYA YAĞI
  ADAÇAYI 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Bağırsak gazı nedir nasıl önlenir.

  Reklam  Bir çok insanın şikayet ettiği konuların başında gaz gelmektedir.Gaz olmaması için ilk önce yenilen besinlerin çok iyi çiğnenmesi gerekmektedir.Zira gazların ana sebebi tam parçalanmayan besinlerdir.+ Yorum Gönder
gazı ne önler,  bağırsak gazı nedir
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi