Mozilla ile ilgili sorun.

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programlarla İlgili Sorunlarınız Bölümünden Mozilla ile ilgili sorun. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zafer123
  Özel Üye
  Reklam

  Mozilla ile ilgili sorun.

  Reklam  Mozilla ile ilgili sorun.

  Forum Alev
  arkadaşlar benim mozilla firefox kendi kendine bi kumar sitesi bi sölemek istemiyom anlayın, bu iki siteyi açıyo lütfen yardım edin . sorunuma çözüm bulana +rep. 2. 2
  DR.MATRİX
  Özel Üye

  --->: mozilla ile ilgili sorun.

  Reklam  bilgisayarınıza spma bulaşmışş...O yüzden arkadaşım..
 3. 3
  zafer123
  Özel Üye
  bi çaresini bulursanız ne yapmalıyım. 4. 4
  Yoncamik
  Üye
  neden konuyu +reple degerlendirme geregi duyuyorsunuzki zafer bey anlamış değilim

 5. 5
  Yoncamik
  Üye
  bulana +rep diosunuz bulamayanlar ne yapsın

 6. 6
  zafer123
  Özel Üye
  Alıntı yoncamik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  neden konuyu +reple degerlendirme geregi duyuyorsunuzki zafer bey anlamış değilim
  yoncamik hanım reple ödüllendirince daha çok ilgileniyolar.

 7. 7
  haso71189
  Üye
  bilgisayarındaki virüs programıyla tarat eğer yoksa kaspersky kurup tarat bitince spybotla tarat birde ikisi ayrı şeylerdir sorun düzelicektir kolay gelsin

 8. 8
  zafer123
  Özel Üye
  Alıntı haso71189 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bilgisayarındaki virüs programıyla tarat eğer yoksa kaspersky kurup tarat bitince spybotla tarat birde ikisi ayrı şeylerdir sorun düzelicektir kolay gelsin
  saol ilgin için anti virüs sistemim var BullGuard v6.1 tarat maya başladım.

 9. 9
  ahfa
  Özel Üye
  Senin Pcye Spy bulaşmış

  SPY’LAR ( İnternet Explorer Açılış Sayfasının Değişmeme sorunu ) :

  Beklide en çok karşılaşılan sorunlardan biri Explorer sayfasına yapışan ve sizi esir eden sitelerdir, bunlar kullanıcının web tarayıcısına kendi reklamlarını ekler ve sizin yazdığınız adreslerin açılmamasına sebep olur.

  ActiveX dediğimiz kısımlara yerleşen bu spylar günümüzdeki anti-spy programlarının bile yetersiz kalmasına sebep olurlar. Bu konuda dikkatli olmalıyız ve yine yukarıda dediğim gibi adult ve ***** ( illegal ) sitelere dikkat etmeliyiz.

  Sizin karşınıza gelen yükleme pencerelerinde kutucuk göreceksiniz ve bu kısımda üç seçenek olacak EVET – HAYIR – HAKKINDA gibi 3 buttondan oluşan bu pencereye evet olarak tıkladınız da bu spy’ı içeriye davet etmiş olacaksınız.

  Peki, ama bu pencereler hemen hemen her sitede çıkıyor ne yapmalısınız bu durumda, özellikle illegal sitelerde bunun kutusunu tıklayıp hayır seçeneğine tıklamalısınız.

  Mesela bu mynet.com adlı sitede oyun bölümünde karşınıza çıkar bu masum ama gerekli bir penceredir, buna tıklamadığınız sürede java tabanlı oyun bilgisi bilgisayarınız aktarılamaz ve oyun sayfaları açılamaz.

  O halde dikkat etmemiz gereken en önemli nokta sadece güvenliğinden ve güvendiğiniz sitelerde bu kutucuya tıklayıp evet butonuna tıklamaktır.

  Yine dialer gibi asla kolay kolay kurtulmanıza izin vermeyecektir bu pencereler, bu tür ardı ardına açılan pencereler ile karşılaştığınızda ya ALT + F4 veya CTRL + ALT + DELETE yolunu izleyerek görevleri sonlandırma yoluna girin.

  Eğer bu spy açılış sayfanıza bulaşmışsa o halde yapmanız gerekenler şunlardır, Hijack adlı programı kullanmanızı şiddetle öneririm, yalnız bu programında dikkat etmeniz gereken yönleri vardır. Her şeyi sil veya block yap demek size sorun yaşatacaktır, bu program için yapmanız gerekenler:

  Hijack download : http://www.softpedia.com/public/scripts/downloadhe ro/10-17-69/
  Hijack kullanım detayları ( okumanız önerilir ): http://www.timuroglu.com/dosya/hijack_this.htm

  Yine bunun yanı sıra SPY Sweeper veya SPYBOT 1.3 versionu kullanmanız gerekmektedir, spybot içinde yapmanız gerekenler bu dökümanın içerisinde bulunan( hemen bu konun devamı ) SPY programları hakkındaki bölümü okumanız yeterli olacaktır. ( download adreslerini de bulacaksınız )

  Manuel olarak temizlemek için yapmanız gerekenler, öncelikle internet bağlantınızı tamamen kapatın bilgisayarınız internet ile bağını kesin, ardından başlat >>> çalıştır >>> msconfig yazarak burada bulunan başlangıç içinde göreceğiniz garip exe isimlerini veya ilginizi çeken exe isimlerinin açıklamasını okuyarak kaldırın.

  Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda internette girin ve bu adresten www.spywareinfo.com/downloads/spg/ adresinden StartPage programını indirin, bu program sayesinde açılış sayfanızı değiştirebilirsiniz, açılış sayfası değiştirme kısmı pasif ( yani müdahale edilemeyecek şekilde ) olsa bile bu program size oldukça yardımcı olacaktır.

  ANTI – SPY Programları ve Açıklamaları ( 4 spy programı hakkında ) :

  Günümüzde birçok anti-spy programı bulunmaktadır, bizler tarafından bilinen ve güvenilen programların arasında ( ad-adware, spybot S&D, spy sweeper ) gibi programların görevleri ve dikkat etmeniz gereken noktaları anlatıcam.

  Her programın tanıtımı ve detaylarının altında full program download adreslerini göreceksiniz, kırık link ( hata veren adresleri ) lütfen bana bildirin.

  SPYBOT SEARCH & DESTROY 1.3 Version ***** ( 5 YILDIZ ) :

  Sadece yardım amaçlı olan ve bu işe başlamasının asıl sebebi sevdiği kıza ita fen yapılan bu ücretsiz program oldukça popülerdir, benim tarafımdan da üyelere birçok kez tavsiye edilen görevini oldukça iyi yerine getiren spybot programı spy ların korkulu rüyası.

  Birçok kullanıcı eskiden spybot tavsiye ettiğimde spyları görmüyor diye bana geri dönüyordu, bunun sebebi update yapma alışkanlığımızın olmaması. Bir programı kurduğumuzda birçok kullanıcı hemen görevini yap emri verir programa, ama güncelleme konusunda pasif olan program size yeterli cevap veremeyecektir.

  Allah dan spybot biz öneride bulunan kullanıcılarında düşündü ve 1.3 versionu biz kullanıcılara sundu, şuanda tüm updateleri içerinde barındıran ( 15.000 den fazla spy gören ) spybot 1.3 size spylar konusunda derdinize derman olacak şekilde show nu yapmaktadır.

  SPYBOT kullanımı ise, kurulumdan sonra Türk bayrağını seçin, ardından üst köşede açılan pencereyi kapatın. Karşınıza çıkacak pencerede İNCELE butonuna basın, ( DİKKAT bu kısma geçmeden önce internetten tamamen çıkın, bilgisayar ile bağlantısını kesin ) inceleme bitene kadar hiçbir şeye dokunmadan bekleyin, bazı spyları tararken veya bulduğunda bu bekleme süresi uzaya bilir bu durumda kesinlikle programı sonlandırmayın.
  Tarama bittiğinde aynı pencere üzerinde göreceğiniz “ seçili hataları düzelt “ butonuna basın ve temizlenmesini bekleyin.

  Ara sıra program üzerinde göreceğiniz güncelleme bölümüne girin, son güncellemeleri takip edin.

  Spybot s&d gerek güncel yapısı, gerek ise karşılıksız yardım amaçlı olması ve bu işi başarıyla yapmasından dolayı benim gözümde 5 yıldızı hak eden bir program oluyor.

  SPYBOT S&D 1.3 Version Download: http://www.softpedia.com/public/scripts/downloadhe ro/10-17-21/

  Daha Detaylı Bilgi:http://www.yudumla.com/her_konuda_guvenliginizi_ele_alin_virus_spy_firewa ll_trojan_e-t69056.html  Spy Doctor TR Full

  http://www.yudumla.com/trojenlerin_k....html?t=154239

  Alttaki Programı Dene

  http://www.yudumla.com/spy_emergency_2007_4_0_205-t73064.html

  veya Aynı Programın TR si Biraz Eski Sürüm

  http://www.yudumla.com/spy_emergency_2006_build_3_0_315_turkce-t30836.html


 10. 10
  zafer123
  Özel Üye
  By_Efe çoooooookkkkk saol . senin yöntem daha etkiliye benziyor saol.

 11. 11
  ahfa
  Özel Üye

  --->: mozilla ile ilgili sorun.

  Reklam  önemli değil forumda istemediğiniz kadar bilgi bulunmakta yeter ki aramasını bilin

  ve ayrıca bir daha spy girmemesi için Zone-Alarm adlı programı öneririrm

  Buyrun :

  Zone Alarm Sürümleri

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi