Windows 7 kurulum anlatımı - Görünüm ve özellikleri

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden Windows 7 kurulum anlatımı - Görünüm ve özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  netportxus
  Yeni Üye
  Reklam

  Windows 7 kurulum anlatımı - Görünüm ve özellikleri

  Reklam  Windows 7 kurulum anlatımı - Görünüm ve özellikleri

  Forum Alev

  Windows 7'nin beta sürümü çıktı. Windows'un bu sürümü Vista'ya özellikle görsel olarak çok benziyor fakat bazı düzenlemelerin yanı sıra, güvenlik daha kararlı hale gelmiş. Ayrıca sistemi Vista kadar yormuyor. Bu yüzden özellikle şu an vista kullananlara, Windows 7'yi tavsiye edebilirim.

  Bu bölümde, Windows 7'nin download linklerini, Windows 7'nin nasıl kurulduğunu ve Windows 7'den ekran görüntüleriyle birlikte karşılaştırılmalı görsel anlatımları göreceksiniz.
  Windows 7 Görünüm Ve Özellik Olarak Nasıl?

  Bir kullanıcı için, masaüstü düzeni önemlidir, windows 7'nin masaüstü ilk etapta kafanızı karıştırabilir, fakat windows vistadan çok farklı olmadığını anlayacaksınız. Farklardan biri de Başlat menüsünde arama özelliği. Vistada arama yaptığınızda sadece sol bölümde (programlar bölümü) arama ile ilgili sonuçlar direk olarak çıkıyordu. Windows 7'de arama yaptığınızda, başlat menüsünün 2 kefeside arama ile ilgili sonuçları yine direk olarak gösteriyor.
  Yüklemenizin ardından, Masaüstünde bulundurduğunuz klasik ikonları getirmek için aşağıdaki resimde gördüğünü kutucukları işaretlemeniz ve değişiklikleri onaylamanız gerekecek.


  Çözünürlük ve monitör tamınlama/konumlandırma ayarları tek pencere üzerinden yapılıyor. Monitör çözünürlüğünü ayarlamak istediğinizde, yalnızca olumlu sonuç verebilecekler gösteriliyor.
  Konumlandırma (orientation) kısmında da, monitörü dikey ya da ters şekilde çevirebiliyorsunuz.
  Pratik Yenilikler


  Şu 2 yenilikten bahsetmekte fayda var. Birincisi, ekranın sağ alt köşesindeki saydam "masaüstü göster" ve yukarı doğru açılan sistem tepsisi.


  "Masaüstü Göster"
  Yukarı doğru açılan "Sistem Tepsisi"

  Sistem İkonları Kaldırabiliyor

  Sistem kutusundan, Windows 7 ile gelen ikonlardan istediğinizi gizleyebilirsiniz. Örneğin, saat'i gizleyebilirsiniz.

  Gizli Kenar Araçları (Gadgets)

  Windows Vistada gelen kenar araçlarını (Gatgets), Windows 7'de gizlenmiş olarak göreceksiniz. Vistada bulunan kenar araçlarından farklı bir özellik bulunmuyor. Kenar çubukları (Gatgets) açmak için resimdeki yolu izlemeniz gerekiyor.
  Görünüm Özelleştirmeleri

  Masaüstü kullanımı ile ilgili yapılan en büyük değişikliklerden biri de görünüm özelleştirmeler tarafından gerçekleştirilmiş diyebiliriz. Temalar arasındaki geçiş hızı gayet başarılı. Dilediğiniz değişikliği kısa sürede etkin hale getirebiliyorsunuz.

  Alıntı: http://downhack.com/8-windows-7-indir.html 2. 2
  berkantedali
  Yeni Üye

  --->: Windows 7 kurulum anlatımı - Görünüm ve özellikleri

  Reklam  kurulum güncelleştirme adımında hata veriyor sebebi nedir sizce+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi