MSN den görüntü alma

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden MSN den görüntü alma ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zafer123
  Özel Üye
  Reklam

  MSN den görüntü alma

  Reklam  MSN den görüntü alma

  Forum Alev
  Alıntıdır....


  msn den görüntü alma...... MSN / ICQ / Yahoo / Netmeeting / Paltak vs. Kısaca Camera ile CHAT yapılan her programda çalışacaktır.

  Program Adı : Camtasia Studio

  * Msn üzerinden anlatıyorum bu uygulamaları bütün webcam görüntüsü olan programlar üzerinde deniyebilirsiniz.
  Camtasia Studio progr***** kurduktan sonra yapmamız gereken Başlat >>> tüm programlar >>> Camtasia Studio kısmına gelin sağ kısma açılan pencereden Camtasia Recorder seçenegini seçin.
  Karşınızdaki MSN webcam görüntü boyutunu BÜYÜK seçenegine alın.  İlk kurulumdan sonra açtıgınızda yapmanız gereken Camtasia Studio üzerinden View >>> Zoom & Pan toolbar seçenegine tıklayın ( büyüteç işaretleri çıkacaktır Camtasia Studio üzerinde )  Şimdi Camtasia Studio üzerinde bulunan kırmızı button ( REC ) buttonuna basıyoruz ve ardından F9 tuşuna basıyoruz.
  F9 tuşu PLAY/PAUSE olarak görev almaktadır,buna bir kez bastıgınızda pause yapar bir daha yaptıgınızda play.
  Bu F9 tuşunu görüntü sırasındada kullanabilirsiniz,istediginiz kısımları çekmek için oldukca işinize yarıyacaktır.

  Ardından Karşınıza çıkacak yeşil kareyi mouse ile bir köşesinden tutun ve görüntünün tam üzerine getirin.
  Eğer görüntü yani webcam görüntü büyütme kısmı yok ise eğer mesela Paltalk gibi programlarda o zaman Camtasia Studio üzerindeki +/- büyüteç işaretlerine basarak görüntüyü tam webcam görüntüsüne göre ayarlarsınız bu büyüteçler boyut içindir


  * Artık kayıt işlemimiz başladı,dedigim gibi F9 tuşu pause ve play tuşu yerine geçer istediginiz zaman durdurabilirsiniz.Kayıt zamanınız bitene kadar asla STOP tuşuna basmayın.
  Kayıt işlemi başladıgında görüntü bu şekilde olacaktır  Kayıt işlemimiz bittiginde STOP buttonuna basıyoruz ve karşımıza çıkan pencerede nereye kayıt edecegimizi ve video ismini yazıyoruz ve tamam buttonuna basıyoruz.  * Çektigimiz videoyu save yaptıktan sonra hemen karşımıza Camtasia Studio progr*****n video programı açılıyor.Burada çekmiş oldugumuz videoyu izliyebiliriz.
  Bu pencereyi kapattıktan sonra,bundan sonraki videolarımız Windows Media player programı ile açılacaktır.


  * Şimdi istersek çektigimiz görüntünün formatını değiştirebiliriz.Çünkü 20-30 dakikalık bir avi kayıt oldukca yer kaplıyacaktır.
  Bunun için yapmamız gereken ise Başlat >>> Tüm programlar >>> Camtasia Studio Tools seçiyoruz açılan pencerede OPEN buttonuna tıklıyoruz ve kayıt ettigimiz videoyu buluyoruz.  * Ardından Convert buttonuna basıyoruz ve açılan resimdeki sıralamayı uyguluyoruz,istediginiz codeci seçin ve ardından 3. buttona basarak bir yer belirliyoruz ( dosyayı nereye kayıt edeyim kısmıdır bu ) yeni bir isim verin veya aynı isim ile save yapın.Ok buttonuna bastıktan sonra işlem tamamlanmaya başlıyacaktır.

  DIKKAT: Convert olarak codec seçenegi XVID MPEG-4 Önerilir, 2GB. lık görüntüyü hiç bozmadan 60MB. a indirir ve kaliteyi asla bozmaz.  Artık işlemlerimizin hepsi tamam,kendi amator arşivinizi oluştura bilirsiniz.Gerisi size kalıyor,netmeeting chat / paltak chat / yahoo chat / msn chat gibi programlardan tanışma işi yani

  Alıntıdır... 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: MSN den görüntü alma

  Reklam  MSN den görüntü alma, acaba halen varmı diyesim geldi :) eskiden çok meşhurdu msn hatta birisi ile tanışşsan ms sorardın şimdilerde watsap soruyorsun+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi