Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılmalıdır ?

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pratik Bilgiler Bölümünden Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılmalıdır ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılmalıdır ?

  Reklam  Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılmalıdır ?

  Forum Alev
  Mikrodalga fırın nasıl kullanılmalıdır ?Mikrodalga fırının kullanımı teknolojinin sunduğu yenilikler sayesinde mutfakta işler daha kolay ve zevkli hale gelir.
  Az zaman harcayarak mükemmel lezzetler yaratmamızı sağlayan ürünlerden biri de mikrodalga fırınlardır. Farklı bir pişirme tekniğine sahip bu fırınlar ile ilgili bilmek istedikleriniz:
  Fırının nem oranını artırmak için içine su dolu bir bardak koyun.
  Nasıl pişirir?
  Mikrodalga fırın su moleküllerinin yer değiştirmesi yöntemiyle pişirme sağlar. Yani yiyecekleri ne kızartır ne de haşlar. Lezzeti yoğun olarak korumak için yiyecekler ağızları kapalı olarak pişirilmelidir.
  Tarifler nasıl uygulanır?
  Geleneksel bir tarifi mikrodalga fırında pişirmek istediğinizde tarifte verilen pişme süresini 1/2 oranında azaltın ve pişerken sürekli kontrol edin.
  Yemekler nasıl renklendirilir?
  Mikrodalga fırında pişen yemeğe renk ve tat katmak için üzerine biraz kırmızı biber veya kavrulmuş toz ceviz serpin. Tatlılar için kavrulmuş toz badem esmer şeker veya tarçın da kullanabilirsiniz.
  Ne tür kaplar kullanılır?
  Seramik ve porselen yerine cam veya plastik kaplar tercih edilmelidir.
  Yiyecekler nasıl konur?
  Mikrodalgada pişireceğiniz yiyecekleri önce dilimleyin ve ince kısımları ortaya gelecek şekilde kaba dizin. Böylece yiyeceklerin her tarafının eşit pişmesini sağlamış olursunuz.
  Uygun kabı seçmek
  Mikrodalga fırında kullanacağınız kabın uygun olup olmadığını test etmek için kabın ortasına soğuk su dolu bir bardak yerleştirip fırını da en yüksek devrine getirin. 2 dakika ısıtıp bekleyin. Su kaynarken bardak ılık olmalı fakat kap soğuk kalmalıdır. Eğer kap ısınmış ise mikrodalga fırın için uygun değil demektir. Hiçbir zaman aaaalik veya aaaal dekorlu kap ve alüminyum folyo kullanmayın.
  Fırının kapasitesini artırmak
  Fırın kapasitesini artırmak için özel yükselticiler kullanabilirsiniz. Böylece aynı anda 2 ayrı yemeği pişirmeniz mümkündür. Ancak ısıyı daha yüksek tutmak ve pişme sırasında tabakların yerini değiştirmek şarttır.
  Yemeğin pişip pişmediğinden emin olun
  Servis yapmadan önce bir bıçağın ucu ile yemeğin iyi ve eşit pişip pişmediğini kon-trol edin.
  Meyva sebze et veya balık da olsa dilimlerin en ince kısımlarının kabınızın ortasına gelmesine dikkat edin. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılmalıdır ?

  Reklam  Artık hayatımıza normal fırınların haricinde mikro dalga fırınlarda girmiş bulunmaktadır.Özellikle dondurulmuş gıdaların artması ve hayatımıza girmesi bu fırınlara olan ihtiyaçları da arttırmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi