Ev TemizLiği İçin Pratik BiLgiLer

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pratik Bilgiler Bölümünden Ev TemizLiği İçin Pratik BiLgiLer ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Ev TemizLiği İçin Pratik BiLgiLer

  Reklam  Ev TemizLiği İçin Pratik BiLgiLer

  Forum Alev
  Toz Bezleri


  Eğer toz bezleri sildiğiniz yüzeye toz bırakıyorsa her toz alışınızdan sonra durulama suyuna bir miktar gliserin koyun. Bir dahaki sefere toz beziniz toz bırakmayacaktır.

  Evinizi Toparlarken


  Temizliğe başlamadan önce doğal olarak evde bir tur atıp şöyle bir etrafı toparlarız. Fakat bunu yaparken sürekli o odadan o odaya dolaşmak zorunda kalırız. Bu da epey bir zamanımızı alır. Evi toparlarken bilimize önünde büyük bir cebi olan bir önlük takarsak ya da elimize bir sepet alıp bütün yayıntıları biriktirip daha sonra ait oldukları yerlere koyarsak daha az zaman harcamış oluruz.

  Cam Silerken


  Cam silerken silme suyuna tuz koyulduğunu hiç duydunuz mu? Camlarınızı silerken suyun içine biraz tuz koyarsanız hem daha kolay temizlerin hem de tertemiz, pırıl pırıl olur.

  Yerdeki Cam Kırıkları


  Herhangi bir cam eşyamız kırıldığı zaman kırılan eşyadan çok yere saçılan cam parçalarını nasıl toplayacağımızı düşünürüz. Böyle bir durumda bir parça ıslak pamuğu yerde gezdirirseniz cam kırıklarının pamuğa takıldığını ve camların kolaylıkla temizlendiğini göreceksiniz.

  Kristal Avizeleri Parlatmak İçin


  Kristal avizelermizin baş düşmanı sigara dumanı ve tozdur. Bu yüzden avizelerimizi sık sık temizlememiz gerekir. Fakat temizlerken deterjanlı su yerine karbonatlı veya sirkeli su kullanırsanız hem daha kolay temizlenir hem de daha geç kirlenir.

  Çamaşırların Donmaması İçin

  Kışın balkona astığınız çamaşırlarınızın donmaması için makinenizin yumuşatıcı gözüne çok az tuz koyun. Böylece çamaşırlarınız soğuktan etkilenmeden daha çabuk kurur.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Ev TemizLiği İçin Pratik BiLgiLer

  Reklam  Ev temizliği yaparken bayanların bazı konulara dikkat etmesi gerekmektedir.Bazı konularda bayanların bilmesi gereken pratik bilgiler çok kolaylık sağlamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi