Hz Muhammedin gençliği ve evliliği

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) Bölümünden Hz Muhammedin gençliği ve evliliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Hz Muhammedin gençliği ve evliliği

  Reklam  Hz Muhammedin gençliği ve evliliği

  Forum Alev
  hz muhammedin gençliği ve hayatı,
  peygamberimizin gençliği ve evliliği,
  hz muhammedin gençliğinin özeti

  Hz MUHAMMEDİN GENÇLİĞİ

  Peygamberimizin, ticaret yapmak için, sermayesi olmadığından, hazreti Hatice peygamberimizi ücretle tuttu ve Kureyşilerden tuttuğu, başka bir zatıda,Peygamberimizin yanına kattı. Hazreti Hatice yapacağı her sefer için, Peygamberimize, ücret olarak genç ve yiğit birer erkek deve veriyordu. Peygamberimiz, Hazreti Hatice`nin ticaret Malını Şam`a götürmek için ,ilk defa dört tane erkek ve genç deveye anlaştılar. Peygamberimizle Kervan halkı Şam`a gitmek için yola koyuldular: Şam topraklarından Busraya vardıklarında peygamberimiz orada getirdiği bütün malları çok karlı bir şekilde satıp alacaklarını aldıktan sonra, Mekke'ye yardımcısı olan Meysele ile birlikte geri döndü.

  PEYGAMBERIMIZIN EVLİLİĞİ

  Peygamberimiz hazreti Hatice adına ticaret yaparken, Hz.Hatice Peygamberimizdeki harikulade halleri görmüş ve yardımcısı Meysele ile Peygamberimize evlilik teklif etmişti. Peygamberimiz bu teklifi kabul ederek Kureyşlilerin en soylu kadınlarından olan hazreti Hatice ile evlendi.

  Peygamberimizin, hazreti Haticeden, iki erkek çocuğu, dört kız çocuğu doğmuştur Isimleri şöyleydi: Kasim, Abdullah, Zeynep, Rukayye ,Ümmü Külsüm, Fatima ve Cariyesi Mısırlı Maria`dan doğan Ibrahim`dir.

  alıntı
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Hz Muhammedin gençliği ve evliliği

  Reklam  teşekürler ödeviime yardım ettiniz..+ Yorum Gönder
hz muhammed in gen
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi