Hz.Peygambere Mektup

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
İslami Konular ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) Bölümünden Hz.Peygambere Mektup ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  herbstregen87
  Üye
  Reklam

  Hz.Peygambere Mektup

  Reklam  Hz.Peygambere Mektup

  Forum Alev
  Bismillahirrahmanirrahim

  Sevgili Peygamberim, kalbimde senin yerini, sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu? Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki, beni tanımanı, beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi , bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

  Senin sevgini kazanabilmek için ne yapabilirim Ya Rasûlüllah. Kendimi o kadar dünya işlerine kaptırmışım ki ben bile ne yaptığımın farkında değilim. Sanki sonbaharda bir ağaçta kalmış son bir yaprak gibi kendimi yalnız hissediyorum. Ve rüzgar beni almış koparmış uçuyorum bilmediğim yerlere. Rüzgarın eline esir olmuşçasına, dünyanın zevklerine esir olmuşçasına , rüzgarla uçuyorum. Sonra bir nur denizine düşüyorum. O sensin Ya Rasulallah. Seni buldum ya Ya Rasûlüllah rüzgar beni uçurmasın. O nur denizinde boğulayım. Senin nurunla bende nurlanayım. Beni yanından hiç ayırma Ya Rasulallah, beni bırakma. Beni rüzgara bir daha verme. Ağacıma dahi geri dönmek istemiyorum. Senin yanındayken bütün kötülüklerden uzak olurum. Senin yanında olmak sana kavuşmak , seninde beni sevdiğini bilmek. Başka ne isteyebilirim ki. Bütün insanlar senin sevginle yanarken, seninde beni sevdiğini bilmek. Biliyorum ki senin bizi sevmen senin güzel ahlakına sahip olmak demektir.

  Allah’ım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım. Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasulallah. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasulallah.

  Allah’ım ne olur affet bizi. Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize ver ki senin sevginle her şeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Günahımız binlerce , mağfiretine sığındık ,mağfiret et ne olur, ne olur Allah’ım.
  Ayşe YAPAR 2. 2
  herbstregen87
  Üye

  --->: Hz.Peygambere Mektup

  Reklam  Bismillahirrahmanirrahim
  Canım peygamberim,haddimiz olmayarak sana bunları yazmayı istedim. Ne olur kabul buyur. Önce Seni ne kadar sevdiğimi anlatmak istiyorum. Gerçi seni anlatmak kelimelere sığmaz ama içimdeki bu sevgiyi kelimelere dökebildiğim kadar dökmek istiyorum.
  Gönlümün Sultanı! Seni o kadar çok seviyorum ki küçücük bir cümle belki bunu anlatmaya yeter. Seni tanımıyordum yaşamıyordum ve seni tanıyorum ve o gündür yaşıyorum canım Peygamberim. Sen varken ümitsizlik yok, isyan yok, hayasızlık yok, kötü olan hiçbir şey yok. Sen varsın güzellik var, sabır var, huzur var. Belki de senin istediğin şekilde seni yaşayamıyoruz ama Seni yaşamaya çalışıyoruz Ya Rasulallah. Sünnetlerini öğreniyoruz, Senden Allah sevgisini öğreniyoruz. Baktığımız her yerde seni görmeye çalışıyoruz ve en büyük Sevgiliye senden ulaşmayı istiyoruz. Bu sevgi içimizde öyle büyüyor ki, gördüğüm her insana, dağa, taşa, kuşa önüme kim gelirse Seni anlatmak, bizi ne kadar sevdiğini anlatmak istiyorum Ya Rasulallah.
  Bıraktığın yerde değiliz. O kadar boş yaşıyoruz ki hep ziyandayız. Acaba bizi ümmetin olarak kabul edecek misin? Eğer Sen bizi kabul etmezsen Yüce Rabbim bizleri nasıl affedecek Ya Rasulallah? Bırakma bizi gönlümün Sultanı, bırakma bizi.
  Sen alemlere rahmetsin Ya Rasulallah. Sen yüzyıllar ötesinde değilsin, Sen burdasın, yanımızdasın, hemen yanıbaşımızdasın. Seni hakkıyla bir sevebilsek Ya rasulallah, Seni tam olarak bir yaşayabilsek.
  Ya Seni bilmeseydik, ya Seni tanımasaydık Ya Rasulallah. O zaman halimiz ne olurdu? Allahıma, Yüce Rabbime şükrediyorum her an, iyi ki senin ümmetin olarak doğduk, iyi ki Seni tanıyoruz, iyi ki Seni biliyoruz Ya Rasulallah. Sen olmasaydın Ya Rasulallah her geceki ağlamalar bitmeyecekti. İsyanlar bitmeyecekti babam olmadığı için ama Sende babasız doğup büyüdün Ya Rasulallah kendimi öyle avutuyorum. Seni çok seviyorum gönlümün Sultanı, bizleri ümmetin olarak kabul et.
  Yüce Rabbim Sen bizleri affet.
  Zatının hatrına affet.
  Ne olur affet bizi.
  Allahım Seni çok seviyorum...
  Esma YENER 30.04.2003
  (Babasını iki yaşında iken kaybetmiş olan bir öğrencinin Allah Resulüne yazmış olduğu mektub)
 3. 3
  herbstregen87
  Üye
  Esselatü Vesselamü Aleyke ya Resûlullah!
  Esselatü Vesselam Aleyke ya Habiballah!

  Sevgili Peygamberim! Sana bu mektubu bir Nisan ayının son gününde, ömrümün yarı yılı geçmiş, belki de tükenmiş bir bahar akşamında yazıyorum. Yine sana özlem doluyum, yine hasret doluyum, sana duygularımı nasıl anlatayım bilemiyorum.

  Belki de şöyle başlamalıyım.
  Ey güzeller güzeli, Rabbimin sevgilisi! Bu Nisan ayının güzelliği kadar güzel şu parlayan ayın ışığından daha parlak, şu mis gibi kokan hanımellerinden de güzel kokulu. Şu kırmızı güllerin güzelliğinden de güzel ve zarafetinden de zarif, ey tüm insanların sevgilisi! Ey Ebubekir'in dostu, Ömer'in yoldaşı, Ali'nin kılıcı, Osman'ın hayası, selam olsun sana!
  Sevgili Peygamberim, gönül yoldaşım, sırdaşım, arkadaşım, sevgilerin en güzeli ile sevdim seni. Seni sevmek ne kadar güzelmiş, yaşımın olgun bir zamanında ancak anlayabildim. Seni tanıdıkça sevdim, sevdim, sevdim.
  Sana olan özlemimi anlatmak için Asr-ı Saadette yaşayabilseydim, bu sevdayı seninle paylaşabilseydim, yüreğimizi daraltan sıkıntıları sana anlatabilseydim. Senin tozun toprağın olabilseydim Efendim. Sorma bizleri ne olursun, bizler ne haldeyiz, senin bıraktığın yerlerde ne yazık ki değiliz. Senin ümmetin makam, mevki, mal, itibar peşinde. Hiç kimse sormuyor artık zenginin malı helalden mi haramdan mı? Mevki ve makam sahipleri o yerleri gerçekten hak ediyor mu? İnsanları ağlatanlar, ağlatmaktan zevk duyar oldu. Fakir fukara ne halde, hiç kimse sormaz oldu. Mevki ve makam sahipleri bulundukları yerleri kaybetmemek için, haksızlığa göz yumuyor.

  Senin zamanında böyle değildi Efendim.
  Ey güzeller güzeli bizleri seyretmektesin. Ümmetinin halini hepsini bilmektesin. Senden dua bekliyoruz Efendim. Medine'nin sıcak meltemleriyle nur ve ışık saracak rahmet bulutlarını gönderiver. Allah'tan gelen her şeye teslimiz, sabır ediyor ve şükrediyoruz, ama artık bu sıkıntılarımız bitsin istiyoruz.
  Diyeceksin belki de, sizler bunları hak ediyorsunuz. Benim sünnetime Rabbimin emrine karşı geliyorsunuz. Beni gerçek anlamda sevmiyorsunuz.

  Hayır Efendim. Gerçekten seni çok seviyoruz, baktığımız her yerde seni görmeye çalışmaktayız, ama belki de bizler nefislerimizin kurbanıyız. Bir çiçeğe senin gibi bakmayı bilmediğimiz için, toprağın yeşermesini, ağacın yeşillenmesini, bir ananın çocuğunu sevmesinden ibret almayı bilmediğimiz için böyleyiz. İşte onun için belki de Asr-ı Saadette yaşamak istiyoruz. Senin teslimiyetini görmek şükrü eda edişini seyretmek, seninle aynı mekanı paylaşmak ve aynı havayı solumak için istiyoruz.
  Belki de sana şöyle seslenmek istiyoruz.


  Ey Sevgililer Sevgilisi nerdesin?
  Gel artık yüzyıllar geçti aradan
  Bir dua iklimiyle gel ne olur
  Bir rahmet deniziyle gel ne olur
  Sil bütün kanayan yaraları
  Aydınlat yeniden bütün dünyamızı
  Işık saçarak nur saçarak gel
  Gel de ey güzeller güzeli
  Nasıl gelirsen gel

  Efendim, altı sene önce Hacda çok güzel duygular yaşadım. Medine'nin mis kokuyordu havası, meleklerin miski amberdi kokusu. Adım adım yaşadım, ama dayanamadım. Senin soluduğun havayı solumak, senin gezdiğin toprakta gezmek, Uhud Dağını seyretmek, Hamza'nın şehit oluşunu hayal etmek öyle güzeldi ki, Rabbim tekrarını nasip etsin inşaallah.

  Ya Nebi! Sana olan özlem hiç bitmiyor, dinmiyor. Rabbimin yarattığı her şeyde, Onun azametini görmeye, senin "Ümmetim, ümmetim" diye seslenişini duymaya çalışıyoruz. Senin yolundan belki de tam olarak gidemiyoruz, ama senden şefaat bekliyoruz. Bir gün gelip bu dünyadaki görevimiz bittiğinde bizi gerçek alemde kucaklamanı bekliyoruz. Sana selam olsun ey Sevgililer Sevgilisi. Kalbimiz yanarak özlemimiz bir kat daha artarak yalvarıyoruz Rabbimize. Bizi sana layık ümmet etsin. Layık etsin ki ebedi alemde ebediyen seninle olalım.
  Şimdilik hoşçakal Efendim.

  Selma Kar

  Bizim Aile dergisi ekim-2002'den iktibas edilmiştir. alıntı 4. 4
  Ziyaretçi
  cok iyi olmus

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok beğendim müthiş bir şey

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok iyi bir site

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş saolun

 8. 8
  Ziyaretçi
  Peygamberimize Mektup
  Ya Rasülallah!
  Ey Sevgili, En Sevgili.

  Allah'a iman noktasında kelimei şehadet ve kelimei tevhîdin bir ayağını oluşturan eşsiz peygamber!
  Yeniden dirilişte ilk dirilecek olan en lider insan. Doğruluğunun isbatı için hatırına, güneşin (zamanın) durdurulduğu, dâvâsının hak olduğunun isbatı için, bır parmak işaretiyle ayın iki şak olduğu, bulutun onu gölgelendirme adına emrine amâde kılındığı, bir işaretiyle ağaçların dikili olduğu yerden yürütülerek huzuruna getirtildiği, kup kuru çölde Ashabının susuzluktan kırılmak üzere olduğu bir anda, mübarek parmaklarından sular çağıldayarak suya kandırdığı, Bedir ve Hendekte (Kur'anın ifadesiyle) savaşmak üzere emrine binlerle ifade olunan Melekler ordusunun gönderildiği, ve... Cenabı Hakkın Melekût alemine ben onu seviyorum sizlerde sevin diye tavsiye buyurduğu, Habibullah, Hâtemül Enbiya, Şahul asfiya, Reisül evliya, emsalsiz insan, nebiler nebisi, Şahı Rusül, eşsiz peygamber!
  Rabbül Alemin Kur'anda seni âlemlere rahmet olarak gönderdim buyuruyor. Bir hadisi kudside seni yaratmamış olsaydım Cihanı ve içindekileri yaratmazdım buyuruyor. Allahü teâlâyı inkar edenlerin, günahkâr olanların, münafıklarında her türlü nimetten istifâde edebilmeleri, kereme muhatab olabilmeleri işte bu yüzdendir.
  Gezip tozup, yiyip içip, sihhat ve afıyetle yaşamaları, kısaca sebebi hayatları, senin aleme rahmet olmandandır.
  O, sana hakaret yağdıranlar varya, karikatürünü çizerek, sana haşâ terörist yaftasını reva görenler varya, esasen şuan yaşıyorlarsa hayatlarını sana borçlular. Zira hadisi kudsinin ifadesine göre sen yaratılmasaydın onlar da olmıycaktı şuan dünyada. Üstelik senin varlığından istifadeleri bununlada bitmiyor. Senin bize bildirdiğine göre Yevmi Mahşerde Hz. Ademden, son insana kadar herkesin hazır bulunacağı Arasat meydanında bir ayaklık yere binbir ayak basınca, Güneş bir kaç mızrak boyu kadar yaklaştırılınca, insanlar sıkıntıdan burunları hizasında ter denizinde yüzerken, bir an önce hesabın kitabın başlaması ve insanların bu dehşetten kurtulmaları yönünde şefaat etmesi için Hz. Ademe müracatları, O'nun ise Cenabı Hakkın Cennette kendisine yasakladığı meyveden yiyerek isyan ettiğini, şefaata yüzünün bulunmadığını beyanla, bulundukları sıkıntıdan kurtulma adına Mahşer halkının sırasıyla Nuh Aleyhisselama, İbrahim Aleyhisselama, Musa Aleyhisselama, İsa Aleyhisselama müracaat etmeleri, bu yüce Peygamberlerin nefsî nefsî diye feryat edecekleri ve bugün şefaate mezun bulunmadıklarını ifade etmeleri üzerine en son sana gelineceği ve Cenabı Hakkın izniyle senin tüm mahşer halkını ilgilendiren ŞEFAATI UZMA'n gerçekleşerek bütün mahşer halkının rahatlaması durumundan, o sana hayasızca hakarete yeltenenerinde istifade etmeleri bir hakikattır. Onlar bu durumdan bîhaber oldukları için saldırıyorlar sana, bilseler yaparlarmıydı?
  Evet bilmiyorlar.
  Rahmet Peygamberi Ya Muhammed Mustafa...!
  Sana Taifte yapılan çirkin saldırıda ve Uhud harbinde düştüğün sıkıntılı anda yüce Yaradandan mesaj getiren Cebrail Aleyhisselam, istersen düşmanlarının helâk edileceğini sana ilettiğinde demiştin ki hayır, onlar bilmiyorlar, bilseler böyle yapmazlardı. Ben onların helâk olmasını, yok olmasını istemem. Onlardan öyle bir nesil isterimki, sana iman etsinler ibadet etsinler, senin varlığını birliğini ve benim peygamberliğimi kabul etsinler. Evet böyle demiştin. Bugün sana saldıranlarda gerçeği bilmiyorlar. Seni öldürmek için gelenlerin; (Hz. Ömerlerin, Sürekaların, Ebu Süfyaların) ve daha birçoklarının sende hayat ve hidayet buldukları gibi, bunlarında hidayete ermeleri için dua ediyoruz. Onlara kızmıyoruz. Onlara sadece acıyoruz. Onların yaptıklarına karşılık, vurup kırma eylemlerinide hiç onaylamıyoruz. Onların sana olan hakaretleri yüreğimizi derinden yaralıyor. Ama onlara yaptıklarının aynıyla mukabeleye senden aldığımız terbiye izin vermiyor. Onların hidayetleri için dua ediyoruz. Bu tavrımızı onayladığını düşünüyoruz. Ya Muhammed, Ey rahmet Peygamberi, Ey onsekizbin alemin sevgilisi!
  İnsanlık şunu bilmeliki: yaptığımız cürümler yüzünden eski ümmetler gibi hemen ve toptan helake uğramıyorsak, oda senin ümmeti Muhammede yaptığın dua yüzündendir. Sana inandığını, sana ümmet olduğunu söyleyen pek çok insan seni lâyıkıyla anlayamadıki, sana inanmayan seni nasıl anlasın Ya Muhammed Mustafa?
  Oysa Hz. Adem Cennetten kovulduktan sonra üçyüz yılı aşkın bir zaman affı için Cenabı Hakka yalvardı. En son senin isminle yakardığında affa uğraya bildi. Nice ülülazim Peygamber sana ümmet olabilmek için Cenabı Hakka niyazda bulundu. İnsalık ve ümmetin keşke bunları bilseydi.
  Ümmetin çok zor durumda, Ya Muhhammet! Üstümüzde kara bulutlar dolaşıyor, oluk gibi müslüman kanı akıyor,akan kanın durması,Alemi islamın felaha ve salaha kavusmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz. Duamıza dua ve himmetinle önderliğini talep ediyoruz lütfeyle Ya Nebiyyallah.
  Ya Rasülallah!
  Sana ümmet olmak için seni sevmek yeterse eğer, işte ben seni seviyorum. Hemde iliklerime kadar, en kılcal damarlarıma kadar, en uç hücrelerime kadar.
  Ne olur ey rahmet Peygamberi!
  Bana da, bana da ümmetimdendir deyiver, şefaatına beni de dahil ediver, Kevser ırmağının kenarında bir oturmalık yer de benim için ayrıver Ya Muhammed!
  Binlerce, milyon-milyarlarca sâlat ve selam sana, aline, eshabına ve etbaına olsun. Ey Allahın Rasülü, Ey Hatemül Enbiya, Ey Habibi Kibriya...!  yazan:aslı gönül

 9. 9
  Ziyaretçi
  bu siteyi çok beğendim.İnanılmaz.Yarışmaya hazırlanıyorum.Tabi bu konuyla alakalı.Bu siteye bakarken ve bir yandan da mektubumu yazarken Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v.)'i ne kadar çok sevdiğimi,anımsadığımı,özlediğimi ve görmek istediğimi bir kre daha hatırladım.Bu konuda ilk duygularım öne çıktı;gözlerim doldu...
  Bu duygular benim içimde gizli kalsın istemedim.Çünkü,çünkü peygamber efendimize ne kadar çok saygı göstermemiz gerektiğini biliyorum...Örneğin''Mustafa Kemal Atatürk'ü nasıl anlayıp,hatırlıyorsak bence bizi doğru yola götüren İslam dinine inandırmaya çalışıp bunu başaran Peygamber efendimiz'e teşekkürlerimizi sunsak yetmez.
  Ne kadar çok sevdiğimizi söylesek yetmez...
  Sizce ne yeter?Bence onu hatırlayıp yaptığımız her bir hareketi bir yerine iki defa düşünsek iyi olur.Sonuçta zararımızda bize karımızda...
  Ben bunları yazmak için biraz küçüğüm ama bunu ön plana koymak istemem doğrusu.13 yaşındayım ve peygamber efendimiz'e düşkünlüğümü belirtmek istedim...
  Ya rabbim;bize doğru yolu göster,kötülüklerden arındır...
  Allah'ım kötülüklerimii affet...Bizi ve bizim ailemizdeki ölenlerin mekanını Cennet eyle.Bazıları vardır ölümden korkan.Onlara küçük bir tavsiye ''Ölümden değil,günah işlemekten korkun.''

  ...Aleyna Toptaş...

 10. 10
  Ziyaretçi
  mektubunu okurken çok duygulandım

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: --->: Hz.Peygambere Mektup

  Reklam  bende okulda mektup yazarak 2. ci oldum

 12. 12
  Ziyaretçi
  çok güzel mektuplar ama ben kendim yazmalıyım sadece örnek olarak baktım :) herkezin hakkına girmeyelim kendi hakkımızla yazalım.Saydılar ve sevdilerle :) :) :) :) :)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
peygamberimize mektup,  peygambere mektup,  peygamber efendimize mektup,  hz peygambere mektup,  peygamberimize mektuplar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 90 kişi