Babalar Gününün Anlam Ve Önemi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden Babalar Gününün Anlam Ve Önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Babalar Gününün Anlam Ve Önemi

  Reklam  Babalar Gününün Anlam Ve Önemi

  Forum Alev
  Babalar Gününün Anlamı

  Babalar Gününün Anlam Ve Önemi Hakkında Bilgi


  Babalar Gününün Anlam Ve Önemi Nedir

  Bazı tarihçiler, Babalar Gününün Antik Roma'da bile kutlandığını belirtiyor. Bazı araştırmacılar tarih belirtmezken Babalar Gününün Batı Virginia'da ortaya çıktığını savunuyor.

  Batı Virginia'da yaşayan John Dowdy'nin annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediği söyleniyor.

  Diğer araştırmacılar ise 1910 yılında Washington'daki John Bruce Dodd'un 6. çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart'a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyor.

  Dodd, anneler günü kutlanırken babalar gününün olmayışını büyük bir haksızlık olarak nitelendirmiş. Hemen babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın babalar günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış. Ama bu çalışmalar bir sonraki yılın 19 Mayıs'ına kadar sürmüş.

  Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmış. Daha sonra diğer eyaletlere yayılmış.

  Ancak Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge'in desteğiyle kutlandı. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımladı.

  babalar günü.gif 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Babalar Gününün Anlam Ve Önemi

  Reklam  Babalar günü her yıl kutlanan özel günlerden biridir.Bu günde babalarımıza hediyeler almalı ve onların yanında olmalıyız.Onların bizim için çok büyük önemi olduğunu onlara hissettirilmelidir.+ Yorum Gönder
babalar günü anlamı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi