Nazım Hikmet’in Doğum Yıldönümü

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden Nazım Hikmet’in Doğum Yıldönümü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  |YaBaNCı|
  Özel Üye
  Reklam

  Nazım Hikmet’in Doğum Yıldönümü

  Reklam  Nazım Hikmet’in Doğum Yıldönümü

  Forum Alev
  Nazim hikmet.jpg

  Nazım, 106. doğum yıldönümünde Ankara, İzmir ve İstanbul’da anılıyor.Şair Nazım Hikmet’in 106. doğum günü dolayısıyla İstanbul’da Nazım Hikmet Vakfı’nca, Ankara’da Nâzım Hikmet Kültürevi’nce, İzmir’de Konak Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikler yapılacak.

  Nâzım Hikmet Vakfı’nın İstanbul’da Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda bugün saat 20.00’da başlatacağı şiir ve müzik şölenine şarkılarıyla Esin Afşar, Mazlum Çimen, Onur Akın katılıyor. Şiirlerle Rutkay Aziz, Altan Erkekli, Taner Barlas, Müslüm Çelik, Tülay Bursa, Turgay Fişekçi, Altan Gördüm, Küçük İskender, Nur Sürer, Nevzat Şenol ve piyanosuyla Aslıgül Ayas, Nâzım’ın doğumgününde yer alacaklar.

  Şairin doğum günü nedeniyle düzenlenen etkinlik, İstanbul’la sınırlı değil elbette. Ankara Ekin Sanat Merkezi’nde saat 19.00’daki gerçekleştirilecek etkinlikte, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Edebiyat Topluluğu öğrencileri müzikli şiir dinletisi sunacak. Gösterinin ardından Biket İlhan’ın “Mavi Gözlü Dev” filminin gösterimi yapılacak. Etkinlik halka açık ve ücretsiz.

  İzmir’deki etkinlikler, saat 12.00’de Kültürpark İzmir Sanat Bahçesindeki Nâzım Hikmet anıtı önünde başlatılacak. İzmirli, şair, yazar ve edebiyatçılar, Nâzım’ın Moskova’daki mezarından getirilen toprağı anıtın önüne dökecekler. İzmir’i Sevenler Platformu da saat 13.00’de aynı yerde tören düzenleyecek.
  Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Nâzım Hikmet Sahnesi’nde de şair Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Yunus Kırılmış’ın türküleri ve Müşfik Kenter’in okuyacağı şiirleriyle anılacak. Etkinlik saat 19.00’da başlayacak. Yeni Kuşak Köy Enstitütüler Derneği ve Eğit-Der İzmir Şubeleri de Nâzım Hikmet’i bugün saat 13.00’da Hatay’daki Eğit- Der Lokali’nde anacak..
 2. 2
  qFb-sTyLe
  Emekli

  --->: Nazım Hikmet’in Doğum Yıldönümü

  Reklam  iyi yapmışsın bu konuyu bizimle paylaşmakla+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi