Team Fortress Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Team Fortress Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Team Fortress Rehber

  Reklam  Team Fortress Rehber

  Forum Alev
  Oyunun CS ile hiçbir alakası yok. Tek ortak yönleri iki oyunun da takım halinde oynanıyor oluşu. TFC'ye aslında bir tip Team Deathmatch diyebiliriz. Çünkü öldüğünüz an CS'nin aksine tekrar başlıyorsunuz.
  Oyun ile ilgili genel bilgileri verdim. Şimdide sizi ilgilendiren oyun içi bilgilere geçiyorum.
  Oyunun mapleri bir şaheser. 3 map hariç bütün mapler CTF (Capture The Flag) olarak oynanıyor. "Rock2" isimli mapte karşı takımın bölgesinden bir kart alıp, yine karşı takımın bölgesindeki "Gas Chamber" isimli odadaki makinaya takıyorsunuz ve bu makina bir gaz salarak, koruyucu kıyafet alamayanları veya suya girmeyenleri öldürüyor. "Dustbowl" isimli haritada ise kendi bölgendeki bayrağı alıp, karşı takımın bölgesine koymak lazım. "Hunted" isimli haritada ise, şişman, mavi takım elbiseli bir başkanı sağ salim çıkışa ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Haritanın zevki ise başkanın elinde sadece şemsiye olması. Haritalardan en sevileni "Hunted". Ama benim en sevdiğim map "2fort". Maplerin isimleri ve görevler ise şöyle:
  1. Dustbowl: Kendi bölgendeki bayrağı al, karşı takımın bölgesine götür
  2. Well: CTF
  3. Rock2: Karşı takımın kartını al, "Gas Chamber"a götür
  4. Badlands: CTF
  5. Cz2: CTF
  6. 2fort: CTF
  7. Hunted: Başkanı (V.I.P) kurtar.
  Oyunda "Red" ve "Blue" olmak üzere iki takım var. "Blue"yu veya "Red"i seçtiğinizde herhangi bir değişiklik olmuyor. Sadece renk değişikliği.
  Şimdi de oyundaki karakterleri tanıtalım. Bu iş biraz karışık ama, olsun. Anlatmak görevim:
  1. Scout: Bu adam tam bir beleşçi. Çok hızlı koşar ve görevi karşı bölgeye hızla ulaşıp, bayrağı alıp kendi bölgesine getirip, yerine dikmektir. Her bayrak koyuşta ise 10 FRAG alır. Bu yüzden ben bu karaktere "beleşçi" ismini veriyorum.
  2. Sniper: Bu adam benim favori adamlarımdan biri. Elinde bir, tek atış silahı vardır. Ateş tuşuna basılı tuttuğunda silahından lazer çıkar. Ve adamın her bölgesinden vurduğunda farklı bir tepki verir. "Head shot" yaptığında adamın beyni dağılır. Ayağından vurduğunda adam sakatlanır ve yavaşlar. Kesinlikle beleşçi olmayan ve yararlı bir adamdır.
  3. Soldier: Bu adam beleşçi olmadığı halde nefret ederim. Hiçbir fonksiyonu olmayan bu adam, komando kıyafeti giyer ve elinde bir bazukası vardır. Tek özelliği "rocket jump" yapabilmesidir.
  4. Demoman: İyi bir adam. Fakat ben sevmem. Elinde bir "Granede Launcher" öyle aptal aptal gezer. "M" tuşuna basarak "Death Pack" isimli bir bomba bırakır. Bu bomba bayağı etkilidir.
  5. Medic: Bu da yararlı bir adam. Takım arkadaşlarına elindeki sağlık çantası ile enerji takviye eder. Ayrıca düşmanın üzerine gidip enerji takviye ederse ki bu çok zor bir iş, düşmanı zehirler. Bu zehirden kurtulmanın tek yolu kendi takımından bir "Medic" tarafından enerji takviye almasıdır. Arkadaşını zehirden kurtaran bir medic bir FRAG kazanmış olur.
  6. Hwguy: En nefret ettiğim adam. Elindeki çok başlı babafingo ile gezinip FRAG kazanır. Bu adamdan nefret etmemin sebebi LAMER'lerin adamı olmasıdır (Lamer: Sürekli yenen takımı tutan, ve FRAG kazanmak için her şeyi yapan adam). Ayrıca HWGUY bu işi yeni öğrenenlerin adamıdır. Bu yüzden bu oyunu oynarken size tavsiyem HWGUY'ı seçmemenizdir. Yoksa adınız ACEMİ'ye veya LAMER'e çıkar.
  7. Pyro: Ateş saçan adam. Bu adamla FRAG kazanmak çok zor. Elinde bir ateş makinası vardır. Ateş saçar. Artı olarak bir de ateş bazukası vardır. Ama roketi çok yavaş gider.
  8. Spy: Benim en sevdiğim adam. Elinde bıçak vardır. Ama istediği adamın kılığına girer. Sinsice yaklaşıp, bıçakla adamları kuşbaşı yapar. Hemen hemen en çok FRAG kazanan adamdır. Karşı takımdaki ve kendi takımındaki adamların kılığına girebilir. Bir "Spy"ın "Spy" olduğunu anlamanız için imleci adamın üstüne götürün. Eğer sizin nick'iniz gözükürse o adam "Spy"dır. Genellikle karşı takım kılığına girdiğinizde kendi arkadaşlarınız size ateş eder. Soldier ve Demoman hariç hiçbiri bir şey yapamaz. Ama "Friendly Fire" açıldığında neler olacağını düşünemiyorum.
  9. Engineer: Bu da favori adamlarımdan biridir. Özellikler: "Sentry Gun" isimli bir makina kurar. Bu makina düşmanı gördüğü anda ateş eder ve adamı öldürür. Ve böylelikle makinayı kurana FRAG kazandırır. Ama makina "Spy"ları vuramaz. Bu da bir dezavantaj tabii. Ama olsun, yine de çok iyi bir adam.
  10. Random: Bu seçeneği seçtiğinizde ise, oyun her öldüğünüzde kafasına göre sizi başka bir adam olarak başlatır. Ama bu seçenek pek yararlı bir seçenek değil. Mesela; "Engineer" olarak başladığınızda bir "Sentry Gun" kurdunuz. Ama öldünüz ve "Hwguy" olarak başladınız ve "Sentry Gun"ınınız yok oldu! Böylelikle bütün uğraşlarınız boşa gitmiş olur. Seçim size kalmış.
 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Team Fortress Rehber

  Reklam  Oyunun tuşları bilinen tuşlar. Değişik olarak el bombası atmak "F", her karakterin kendine özel bombasını atmak ise "G". Oyun sırasında takım değiştirmek "N", yine oyun sırasında karakter değiştirmek "B".
  Oyun içi bilgiler de bundan ibaret. Yani oyun bu kadar. Ama bir kez başladığınızda, CS'den vazgeçip bütün vaktinizi bu oyuna vereceksiniz.
  Şimdi de CS ile TFC arasında bir karşılaştırma yapmaya çalışacağım.
  TFC:
  1. Öldüğünüz an tekrar başlarsınız.
  2. Bir çok karakter seçeneğiniz vardır.
  3. CS'den daha fazla zevk alırsınız.
  4. CS çok fazla kişiyle oynanınca zevk vermez. Ama TFC çok kişiyle oynanınca daha çok zevk verir.
  5. Mapler çok güzeldir.
  6. Klasik CTF türü olduğu için daha çabuk öğrenilir.
  7. İki takım seçeneğiniz vardır.
  CS:
  1. Öldüğünüz anda tekrar başlayamazsınız.
  2. Karakter seçeneğiniz yoktur(spy, engineer gibi)
  3. Her karakterde silahlar kısıtlıdır.
  4. Oyundaki süreniz 5:00 dk ile sınırlıdır.
  5. İki takım seçeneğiniz vardır.
  6. Oyunda LAMER olması gibi bir olay yoktur.
  7. Bol bug vardır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  AAA enginar rehberi çok eyi cok yi bi b*k anlamadım ama nese hahayybiii 4. 4
  Ziyaretçi
  ya onu bunu anladım. fakaat şimdi bu engineer sentry gun kuruyo diosunuz spy başka takımın oyuncusuna skinine giriyo diosunuz tek sormak isdedeğim şu geç yazdığımı biliyorum ama biz hangi tuşla bunlari yapcaz hangi tuşla düşman takımın skinine gircez ? cevaplarınızı bekliyorum...

 5. 5
  Ziyaretçi
  en iyisi tf2

+ Yorum Gönder
team fortress 2 adam değiştirme,  team fortress 2 spy rehberi,  team fortress 2 karakter değiştirme,  team fortress 2 engineer rehberi,  team fortress 2 karakter değiştirme tuşu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi