Silent Hill 2 Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Silent Hill 2 Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Silent Hill 2 Rehber

  Reklam  Silent Hill 2 Rehber

  Forum Alev
  İlk oyunla benzer olarak, bu oyunda da James Sunderland rolündeyiz. 3 yıl önce eşimizi bir hastalığın pençesinden kurtaramıyoruz ve ne yazık ki ölüyor. Buna biz de yakından şahit oluyoruz, ölmek üzere olduğu dakikalar hep yanında oluyoruz. Son günlerini çok neşeli geçiriyor eşimiz. En sevdiği, huzur dolu otelinde konaklıyor, en sevdiği kasaba olan Silent Hill'de kalıyordu. Ama ne yazık ki, onu ölümden kurtaramıyoruz. Aradan 3 sene geçiyor. Ansızın bir mektup alıyoruz. Zarfın üzerinde Mary yazıyor. Yani eşimizin ismi. Bize, Silent Hill kasabasında bizi beklediğini söylüyor. Hatta tam olarak, özel yerimizde bizi beklediğini söylüyor. Biz de meraklanıp hemen yola koyuluyoruz. Yine o sislerle dolu, esrarengiz kasabaya geri dönüyoruz. Ama bu sefer, farklı bir kısmına.

  James olarak, kontrollerimiz diğer oyundan tamamen farksız. Yine araştırma ve aksiyon, etrafa bakma, silah değiştirme, koşma, harita gibi düğmelerimiz oluyor. Bunları oyuna girmeden önce değiştirmenizde fayda var. Tüm tuşların birbirlerine yakın olması bence daha iyi. Oyun esnasında kafanızın karışmaması için oldukça yararlı.

  Oyunda farklı zorluk seçeneklerinin olduğunu, bu seçeneklerin de aksiyon ve bilmece olmak üzere ikiye ayrıldığını biliyorsunuz. Biraz bu zorluk seçeneklerinden bahsetmek istiyorum. Aksiyon zorluk derecesi, enerji miktarı ve kurşun sayısı gibi değerleri değiştirmekte, bulmaca zorluğu ise, daha komplike bulmacalar anlamına gelmekte tabi. Hatta bazı bulmacaların çözümleri de değişmekte. Örnek olarak, oyunun ortalarındaki para bulmacası gösterilebilir. Her zorluk derecesinde değişik bir kombinasyon isteniyor sizden. Şimdi zorluk seviyelerinin teker teker özelliklerini görelim.

  Hard Zorluk Seçeneğinde:

  - Düşman daha çok hit aldığında ölüyor.
  - Adamımız çok yavaş hareket ediyor.
  - Düşmanlar oldukça hızlılar, öldükten sonra canlanıyorlar.
  - Adamımızın enerjisi en az seviyede.

  Normal Zorluk Seçeneğinde:

  - Düşman orta düzeyde hit aldığında ölüyor.
  - Adamımız orta hızda hareket ediyor.
  - Düşmanlar orta hızdalar ve bazen canlanıyorlar.
  - Adamımızın orta halli enerjisi var. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Silent Hill 2 Rehber

  Reklam  Easy Zorluk Seçeneğinde:

  - Düşman az hit ile ölüyor.
  - Adamımız hızlı hareket ediyor.
  - Düşmanlar yavaş hareket ediyorlar, tekrar canlanmıyorlar.
  - Adamımızın yüksek enerjisi var.

  Beginner Zorluk Seçeneğinde:

  - Düşman çok az hit ile ölüyor.
  - Adamımız hızlı hareket ediyor.
  - Düşmanlar yavaş hareket ediyorlar, tekrar canlanmıyorlar.
  - Adamımızın son derece yüksek enerjisi var.


  Easy Puzzle Seçeneği:
  - Tüm bulmacalar oldukça kolay çözülebiliyorlar, düşünmek gerekmiyor ve çevrede bulmacaları çözmek için çeşitli ipuçları oluyor. Hatta bu ipuçları bulmacaya oldukça yakın oluyorlar. fazla dolaşmak gerekmiyor.

  Normal Puzzle Seçeneği:
  - Bazı bulmacalar oldukça kolay çözülebilmekle birlikte, sizi zorlayanlar da oluyor. Bazılarının çözümleri yakınlarda olduğu gibi, bazıları için fazla düşünme ve dolaşmanız gerekebiliyor.

  Hard Puzzle Seçeneği:
  - Tüm bulmacalar oldukça zor ve karmaşık. Etrafta pek ipucu verecek cisimler ve notlar olmayacak, oldukça fazla düşünmeniz gerekecek.


  Zorluk seçenekleri böyle. Zorluk seçenekleri oyunun ana konusunu etkilemiyor, sadece yukarıda da bahsettiğim gibi bazı bölümlerini değiştiriyor. Ama oyunda olan olaylar her zaman aynı oluyor. Tabi adet olduğu üzere oyunda yaptıklarınıza göre, 5 değişik oyun sonu görebiliyorsunuz. Bunlar kötüden iyiye doğru sıralanmaktalar. Oyunda öldürdüğünüz yaratıklara, save sayınıza ve karakterlerle etkileşiminize de dolaylı yoldan bağlı bu oyun sonları. Bu nedenle bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Şimdi oyunda rastladığım karakterlerden bahsetmek istiyorum sizlere. Hikayenin daha da oturması için, oldukça yararlı olacaktır bu bilgiler.

  James Sunderland:
  - Oyundaki karakterimiz. Oldukça sağlam bir eleman. Karısı için kasabaya geliyor ve etraftaki sır perdesini aralamaya çalışıyor. Sağlam bir kişiliği, yılmayan ve korkusuz bir kimliği var. E bize de böyle bir karakter yakışırdı zaten.

  Angela Orosco:
  - Oyunda rastladığımız ilk normal karakter. Ailesi için kasabaya gelmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama anne ve babasını kasabada aramak için gelmiş. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Laura:
  - Başımızın belası, serseri bir kız. Oyunda en önemli yerlerden birinde anahtarı almak için onca yolu dolaşmamızı sağlayan bir kız. fazla konuşmuyor ve her zaman peşinden koşmamız için çabalamak gerekiyor.

  Maria:
  - Bu hatun James'in eşiyle neredeyse ikiz. Saç şekli ve kıyafet dışında tamamen bir kopya. Konuşması bile aynı. Onunla parkta karşılaşıyoruz ve ardından bizi takip etmeye başlıyor. Ama ne olursa olsun, bu kızda bir gariplik var. Zaten Maria, İspanyolca Mary anlamına geliyor. Hadi bakalım...

  Mary Sunderland:
  - Ölen eşimiz. Bir şekilde virüs kapmış ve canlanması sağlanmış. Garip bir olay. İlk oyundan kalma bazı olaylara da karıştığı söyleniyor, artık çözmek size düşüyor :)

  Eddie Donbrowski:
  - Bu tombul şahıs da, garip karakterlerden biri. Ona ilk rastladığımız zaman kusup duruyordu. Cİnayet işlemediğinden bahsediyordu ama evinin mutfağında ölü bir ceset vardı. Hatta cesedin yarısı da buzdolabının içindeydi. Acaba yalan mı doğru mu adamın dedikleri. Bunu da bulmak size kalmış :)


  İyi karakterlerden bahsettik, artık kaka adamlardan da bahsetmek gerek. Oyunda öyle fazla yaratık yok, 3 çeşit sadece. Bir de büyük yaratıklar var tabi. daha fazla olsa daha iyi olurdu tabi ama yine de eğlenceli olmuşlar. Özgün tasarımları da ayrı bir kalite zaten. Neyse, hemen oyunda rastlayacağımız yaratıklardan bahsedelim.

  Kafasız Zombiler:
  - Size fazla zarar veremeyen bu yaratıklar, hemen hemen oyunun her yerinde karşınıza çıkacaklar. Onları öldürmek için tahta sopanızı veya demir çubuğunuzu kullanabilirsiniz. Tabanca kullanmak yazık olacak gibi ama tabanca ile de birkaç kurşunda ölüyorlar (zorluk derecesine göre değişiyor).

  Suratsız Hemşireler:
  - Büyükannem gibi söyledim ama ne bileyim, "Faceless Nurse", ancak suratsız hemşire olarak çevrilebilirdi :) Bu hemşirelere doğal olarak hastane ve yakınlarında rastlayacaksınız. Orta derecede zarar veren ama tehlikeli yaratıklardır. Uzak durmakta fayda var. Tahta sopamız biraz kısa olduğundan, ya demir çubukla ya da tabancayla saldırmanızda fayda var.

  Kapı Canavarları:
  - Oyunun sonlarında karşınıza çıkıyorlar. Orta derecede zarar veriyorlar. Tüfek ile bunları halletmenizi öneririm, çünkü oldukça tehlikeliler.


  Oyunda karşınıza çıkan ana yaratıklar bunlardı, şimdi patron (boss), yani büyük yaratıklardan bahsedelim. Bunlar daha sakat ve tehlikeli yaratıklardır. Oyunun tam çözümünde hepsini teker teker nasıl öldürmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. Ama sanmıyorum ki bunları öldürürken zorlananlarınız olacaktır. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Piramit Kafa:
  - Bu yaratıkla karşılaştığınız zaman dar bir odadasınız. Tabanca ile ateş ederek bu heriften kurtulmanız mümkün. Ayrıca devamlı kaçarak da gitmesini sağlayabilirsiniz. Zaten kapışma esnasında bu yaratığa zarar veremiyorsunuz, sadece ateş ederek gitme süresini daha kısaltıyorsunuz. Bu nedenle, mermiler için cimrilik yapacaksanız, devamlı yaratıktan kaçarak da gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu yaratık orta derecede zarar veriyor ve fazla zor da değil.

  Maymun Adam:
  - Bunlar maymun gibiler, tavandan falan sarkıyorlar. Bu nedenle maymun adam demek en mantıklısı. Bunlar için tüfek kullanmak en mantıklı çözüm. Kolay öldürülüyorlar, iki tane birden saldıracak size. Bu nedenle birini öldürdüğünüzde hemen rahat ettiğinizi sanmayın. Bu yaratıklar fazla hasar vermiyorlar, ama damlaya damlaya göl olur sözünü de unutmamak lazım.

  Büyük Kapı Yaratığı:
  - Bu yaratık oldukça yavaş hareket ettiğinden, bizim avantajımız, hızlı hareket edebildiğimiz bir silah olacaktır. Av tüfeği en güçlüsü ama yavaş hareket edebildiğimiz için bunu kullanmamak lazım. Normal tüfek ile 13 atış yaparak bu yaratığı öldürebiliyorsunuz. Ama dikkat edin, eğer size vurursa, büyük ölçüde enerji alıyor, 3 kere vurduğunda da sizi atalarınızın yanına yolluyor.

  Eddie:
  - Bu ismi burada vermek iyi olmadı ama olsun, artık öğrendiniz işte :) Onu öldürmek için etrafında dönerek ateş etmeniz gerekli. Oldukça zor ve buruldukça sağa sola veya başka odalara kaçan bir yaratık. Sizi 2 kere vurduğunda ölüyorsunuz. Bu nedenle bir kere vurulduğunuz zaman mutlaka enerji içmeniz gerekli. Bu yaratık oyundaki en zor yaratık. Ama tekniğini öğrendiğiniz zaman öldürmeniz oldukça kolay olacak.

  Çift Piramit Kafa:
  - Bu sefer bu lanet heriflerden 2 tane gelecek ve bu sefer öldürene kadar da gitmeyecekler. Bunların ikisini de öldürmeniz gerekli. Tüfen veya av tüfeğini seçmeniz olası. Ama hızlı olmak daha mantıklı gibi geliyor bana. Hız veya ateş gücü arasında karar vermek size düşmüş ama en ufak bir isabette bile dengelerin değişebilidiğini söylemek isterim.

  Demon Master:
  - İşte en baba yaratık bu. Ama fazla zor değil. Gerçi çok fena hareketli ve karışık bir yaratık ama yine de öldürmek zor değil. İstediğiniz silahı ve stratejiyi uygulamanız mümkün. Genelde uzak durup da av tüfeği kullanmanız daha mantıklı. En azından daha kısa sürede ölecektir.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi