Assassin's Creed II PC Oyunculuğu İçin İşkencemi Olacak?

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Oyun Haberleri Bölümünden Assassin's Creed II PC Oyunculuğu İçin İşkencemi Olacak? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  Assassin's Creed II PC Oyunculuğu İçin İşkencemi Olacak?

  Reklam  Assassin's Creed II PC Oyunculuğu İçin İşkencemi Olacak?

  Forum Alev
  Ubisoft'un geçen ay duyurduğu "devrimsel kopya koruma sistemi", bize göre "devrimsel işkence sistemi" ilk anından beri oldukça büyük tepki alıyor ve oyuncular artık PC'de Ubisoft oyunlarını almayacağı konusunda bas bas bağırıyor. Aslında bu tepkiler oldukça tanıdık geliyor, Modern Warfare 2'yi IWNET yüzünden boykot eden oyuncuları hatırlayın. Hepsi nasıl da almıştı oyunu ve oynuyordu.


  Tepkiler aynı olsa bu sefer iş biraz daha farklı, teknik durumlar var ortada. Ubi'nin yeni kopya koruma sistemini bilmeyenler için bir hatırlatma yapalım: "Oyunu oynayabilmek için internete bağlı olmak ZORUNDASINIZ. Eğer Ubi sunucularıyla bağlantı kurup onay alınamaz ise oyun açılmıyor. Ve bu sadece oyunu açarken değil, oyunu oynarken de geçerli. Yani oyunun ortasında internet bağlantınız koparsa eğer, oyunu oynayamıyorsunuz. Ta ki bağlantı tekrar kurulana kadar."


  Ubisoft'tan gelen açıklama bu internet bağlantısı kopmalarının çok sorun teşkil etmeyeceği yönünde, çünkü oyundaki checkpoint'lerin sayısı oldukça sıklaştırılmış durumda. Tekrar açınca kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz yani. Ama yine de internet bağlantılarının stabil olmadığını düşünürsek, biraz işkenceye dönüşmeyecek mi bu bizler için?


  Şimdi komplo teorisi zamanı: Sırf kopya koruma sistemini boykot edeceği için oyunu PC'de oynamayacağını söyleyenlerin sayısı oldukça fazla. Günlerdir yabancı forumlardaki tartışmaları takip ediyorum ve insanların çoğu şunu söylüyor: "Bu saçma şeyle uğraşacağıma gider 360'ta oynarım daha iyi!".


  İkinci ihtimal ise oyunun çıkış günü Ubi sunucularına aşırı yüklenme olup bağlantıların kurulamaması. Bu gibi şeyleri zamanında çok gördük, zamanında iyi yapılamayan stress-test'ler yüzünden ilk gün oyunlara giremeyen insanlar isyan edip oyunu bıraktı. Örneğin Aion'daki bir haftalık sunucu sırasının hala devam ettiği sanılıyor ve insanlar sırf bu sebepten ötürü müthiş bir DVO olan Aion'u oynamıyor. Aynı şey AC2 için de geçerli olabilir. Ve yine bu sorun oyunun konsol sürümüne itebilir oyuncuları.


  Başka bir şüphe ise Ubisoft'un bunu bilerek yapıyor olması. Yani adamlar cidden PC oyuncularının işini zorlaştırmak istiyor. Bunun sebebi de ilerde PC'ye oyun yapmak yerine tamamen konsollara münhasır oyunlar yapmayı hedeflemeleri olabilir.


  Ama durum her ne olursa olsun birileri çıkıp "PC oyunculuğu ölüyor!" diye felaket tellallığı ve sarı-gazetecilik yapacak. Şimdiden verelim cevabını: PC oyunculuğunun öldüğü falan yok. Tamam, bazı oyunlar önce konsola çıkıyor olabilir, kopya koruma sistemleri derdi olabilir ama Team Fortress 2 diyorum, Starcraft 2 diyorum, Diablo 3 diyorum, daha ne diyeyim? Counter Strike dünyada profesyonel oyunculuğu ortaya çıkaran oyunların en büyüğüydü, hangi konsola çıktı hatırlayanınız var mı? Hangi konsolda mod yapımıyla oyunların ömrü yıllarca uzayabiliyor?


  Haberin başlığında sorduğum soruya yazıyı bitirirken cevap vereyim: Hayır efendim, AC2 geçtiğimiz senenin en iyi oyunlarından birisi ve ne olursa olsun PC oyuncuları da hak ettiği yeri gösterecek. Kâh orijinal, kâh kırılabilirse korsan olarak. Zaten adam gibi bir internet bağlantınız varsa AC2'yi çatır çatır oynayabileceksiniz.


  Ayrıca Starforce faciasını hatırlarlayanlarınız varsa, o da Ubi'nin başının altından çıkmıştı. Ve insanlar PC'de orijinal oyunları oynayamadıkları Ubi'ye tonlarca para kaybettirmişti 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Assassin's Creed II PC Oyunculuğu İçin İşkencemi Olacak?

  Reklam  Assassin's Creed, aksiyon-macera türü tarihsel, video oyunu serisidir. Oyun açık dünya ve gizlilik öğeleri içermektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi