ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve Öss Bölümünden ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

  Reklam  ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

  Forum Alev
  ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı


  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleşmeye hak kazanan adaylar, sonuçları ÖSYM'nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden saat 12.00'den sonra öğrenebilecek.
  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamaya göre, 2007-ÖSYS genel yerleştirme sırasında açık kalan, kaydolmama nedeniyle boş kalan ve genel yerleştirme sonrası yeni açılan yükseköğretim programları kontenjanlarına ek yerleştirme çalışmaları tamamlandı. Ek yerleştirmeye 162 bin 908 adayın başvurdu
  Yerleştirmeye hak kazanan adaylar sonuçları saat 12.00'den sonra ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek. Bir yükseköğretim programına yerleşen adayların ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuç Belgelerinin yerleştirildikleri üniversitelere gönderilecek.
  Örgün yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adaylar 9-11 Ekim 2007 tarihlerinde ilgili üniversitelere başvurarak kayıt yaptırabilecekler.
  Açıköğretim programlarına yerleştirilen adayların kayıtlarına ilişkin yer ve tarih bilgileri ise ilgili üniversite tarafından daha sonra bildirilecek.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

  Reklam  Öss sınavına girip tercih verdikten sonra yerleşememiş öğrenciler için bir şans daha verilmektedir. Alınan puan ile kontenjanı dolmamış üniversitelere alımlar gerçekleşmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi