Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri

  Reklam  Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri

  Forum Alev
  Örgü Kazak Modelleri

  MALZEME: 500 gr. beyaz, 50′şer gr. sarı, mavi ve pembe yün. 4 ve 5 numara sisler. KULLANILAN ÖRGÜLER: 1)1/1 Lastik. 2) Düz örgü. 3) Tersten düz örgü. 4) Saç örgüsü.
  ÖRNEK: 5 numara şiş ve düz örgü ile 17 ilmek ve 21 sıra 10 santimetrelik bir kareye eşittir. YAPILIŞI:
  ARKA: 4 numara şiş ve beyaz yün ile 80 ilmek başlayın. 6 cm. 1/1 lastik örün (1 ilmek yüz, 1 ilmek ters). Daha sonra 5 numara şişe geçin ve ilk sırada eşit aralıklarla 22 ilmek artırın. 5 sıra düz örgü ördükten sonra şu şekilde örün: İlk 4 ilmeği beyaz ile düz örgü, 11 ilmeği sarı ile tersten düz örgü, 8 ilmeği mavi ile saç örgüsü, 11 ilmeği sarı ile tersten düz örgü, kalan ilmekleri beyaz ile düz örgü. Düz örgüde 1 sıra yüz, 1 sıra ters öreceksiniz. Tersten düz örgüde ise düz örgünün tersini uygulayacaksınız. Saç örgüsüne gelince: 8 ilmek üzerinden öreceksiniz. 1., 3. ve 5. sıralar: 8 ilmeği yüz örün. 2., 4. ve 6. sıralar: 8 ilmeği ters örün. 5. sıra: 4 ilmeği örgünün önünde bekletin, sonraki 4 ilmeği örün, sonra beklettiğiniz 4 ilmeği yüzden örün. 7.sıra: 1. sıradan tekrar yapın. 15 cm. bu şekilde ördükten sonra 2 sıra bütün ilmekleri beyaz yün ve düz örgü ile örün.
  Daha sonra resimde de görüldüğü gibi sarı ile yaptığınız kareyi pembe ile sankarenin bittiği ilmek sırasından başlayarak yapın. Yani ilk 34 ilmeği beyaz yün ile düz örgü örün. Sonraki 11 ilmeği pembe ile tersten düz örgü, 8 ilmeği san ile saç örgüsü, 11 ilmeği pembe ile tersten düz örgü örün. Kalan 34 ilmeği ise beyaz yün ile düz örgü örün. 15cm. bu şekilde ördükten sonra 2 sıra beyaz ile düz örgü örün. Daha sonra 68 ilmeği beyaz ile düz örgü, 11 ilmeği mavi ile tersten düz örgü, 8 ilmeği pembe ile saç örgüsü, kalan İlmekleri mavi ile tersten düz örgü örün. Bu şekilde örgüye devam ederken 38 cm. yükseklikte kol oyuğu için her iki yandan önce 4 ilmek eksiltin. Daha sonra sırasıyla 2, 2 ve 4 kez 1 ilmek eksiltin. Mavi ile yaptığınız son kare de bitince 2 sıra beyaz ile düz örgü örün ve bütün ilmekleri kapayın. ÖN: Aynı arka gibi örün. Yalnız 52 cm. yükseklikte yaka için ortadaki 14 ilmeği kapayın. İki kısmı ayrı ayrı örün, İç kısımlardan önce 2 ilmek, sonra 3 kez 1 ilmek eksiltin. SAĞ KOL: Beyaz yün ve 4 numara şiş ile 40 ilmek başlayın. 7 cm. 1/1 lastik örün. 5
  numara şişe geçerken eşit aralıklarla,32 ilmek birden artırın. Beyaz yün ve düz örgüyle devam edin. 26 cm. yükseklikte sarı yün ile resimde de görüldüğü gibi kare yapın. Tam ortaya gelecek şekilde saç örgülerini ise mavi ile yapın. Bu arada yanlardan da 42 cm. yükseklikte kol oyuğu için her iki yandan önce 4 ilmek, sonra 2 ilmek eksiltin. Daha sonra 2 sırada bir 10 kez 1 ilmek eksiltin. 61 cm’de kalan ilmekleri kapayın. Diğer kolu da aynı şekilde örün. Ancak kareyi mavi ile saç örgüsünü pembe ile yapın. HAZIRLANIŞI: Yanları dikin. Bir omuzu di-kln.Yaka çevresinden ilmekler alın. 4 numara şiş ve beyaz yün ile 2 cm. 1/1 lastik örün. Sonra diğer omuzu dikin. Kolları kapatın, resimde de görüldüğü gibi pili yaparak dikin.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri

  Reklam  Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri

  Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri.jpg

  Yeni Çıkan Örgü Kazak Modelleri1.jpg+ Yorum Gönder
örgü modelleri,  ÖRGÜ KAZAK MODELLERİ,  sac örgü kazak modelleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi