Karagöz İle Hacivat Hırsız Hikayeleri

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Karagöz İle Hacivat Hırsız Hikayeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Karagöz İle Hacivat Hırsız Hikayeleri

  Reklam  Karagöz İle Hacivat Hırsız Hikayeleri

  Forum Alev
  Karagöz İle Hacivat Hırsız - Okul Öncesi Eğitim - Karagöz İle Hacivat Hikayeleri

  Bir gece Karagözün evine hırsız girer. Karagöz sabahleyin uyanınca bakar ki, ev tam takır kuru bakır. Hırsız utanmamış ve sokak kapısını bile söküp götürmüştür. Karagöz olayı zaptiyeye, hanımı da komşulara haber verir. Komşular, evin önünde toplanır ve az sonra iki zaptiye gelir. Karagözün oğlu Yaşar, annesine sarılmış, ağlamaktadır. Küçük Yaşarın birkaç parça oyuncağını götüren hırsız acaba onları ne yapacaktır?
  Karagözün evinin soyulduğunu duyan kadim dostu Hacivat, eve gelir ve evde inceleme yapmaya başlar. İki zaptiye olayı soruşturur ve hırsızı yakalayacaklarını söyleyip giderler. Zaptiyeler gidince, komşular da dağılır. Karagöz ailesinin yanında Hacivat kalır ve Karagözü sorguya çekmeye başlar.
  Hacivat: Canım Karagözüm, hırsız gelmiş, dolapları, masaları götürmüş. Kapıyı sökmüş. Hiç mi gürültü, tıkırtı duymadın? diye sorar.
  Karagöz: Bu ne biçim soru, Hacivat. Gürültü, tıkırtı duysam kalkıp da hırsızın ümüğüne basmaz mıyım?
  Hacivat: Her neyse, olan olmuş, biten bitmiş, eşyalar gitmiş. Şimdi bir oyun etmeli de, şu hırsızı yakalamalı. Hah buldum!. Karagözüm, siz bir yandan, ben bir yandan komşuların arasına dalalım, onları senin evde bir kese altın olduğuna inandıralım. Bu durum kulaktan kulağa yayılır ve hırsızın kulağına giderse, hırsız mutlaka senin eve damlar.
  Karagöz: Sen ne diyorsun, Hacivat? Bende bir kese altın yok ki?
  Hacivat: Olduğunu farz et. Hırsızı yakalamak için, bu bir yem. Oltanın ucuna yem takarsan balık yakalarsın. Balık yeme gelir de, hırsız altına gelmez mi? Siz benim dediğimi yapın gerisine karışmayın.
  Karagöz: Tamam, Hacivat. Senin bu tür işlere aklın erer. Bende bir kese altın olduğunu yayarız. Haydi, hanım, Yaşar, kalkın gidiyoruz.
  Karagözün evinde bir kese altın olduğunu akşama kadar duymayan kalmamıştı. Eski kulağı kesiklerden olan Celal, gece yarısına kadar evin içinde dört döndü. Daha sonra evinden çıkıp, karanlık sokaklardan süzülerek geçti ve bir hayalet sessizliğinde Karagözün kapısız evinden içeri girdi. Evdekilere elindeki şişenin içindekini koklatıp altınlara konardı. Şişeyi koklattığı kazazede top atsan uyanmazdı, fakat bu defa durum bambaşkaydı. Evdekiler uyanıktılar ve onu bekliyorlardı. Celal yatak odasına girince Karagöz ile Hacivat tarafından yakalandı ve bir iple sıkıca bağlandı. Ertesi gün zaptiyeler tarafından sıkı bir dayaktan geçirilerek zindana atıldı.
  Karagözün eşyaları hırsızın evinde bulundu. Kader, zaten son günlerde işsiz olan, Hacivatın bulduğu işlerde çalışarak, kışın da turşu satarak geçimini sağlayan Karagözün alnının teriyle çalışarak kazandığı eşyaları kaybedip buldurarak, onu sevindirmişti. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Karagöz İle Hacivat Hırsız - Okul Öncesi Eğitim - Karagöz İle Hacivat Hikayeleri

  Reklam  Çocuk hikayeleri arasında en çok beğenilenler içinde Hacivat ve Karagöz hikayeleri bulunmaktadır.Bu hikayeler genellikle komik olayları barındırdığı için çocuklar tarafından çok beğenilmektedir.+ Yorum Gönder
karagöz hacivat diyalogları okul öncesi,  olul oncesi hacivat karagoz kisa konusmalari
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi