Çocuk Odasında Bilgisayar Olmasının Zararları

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Çocuk Odasında Bilgisayar Olmasının Zararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Çocuk Odasında Bilgisayar Olmasının Zararları

  Reklam  Çocuk Odasında Bilgisayar Olmasının Zararları

  Forum Alev
  Bilgisayar Çocuk Odasında Olmamalı - Okul Öncesi Eğitim

  Rehberlik Araştırma Merkezi`nden Psikolojik Danışman Derya Kaplan, bilgisayarın kesinlikle çocukların odasında olmaması gerektiğini belirterek, `Çocukların sağlıklı geleceği açısından ve cihazların kontrol altında bulunması bakımından ebeveynlerin odalarında bulunmalı` dedi.
  Canik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından bu yıl 4.sü gerçekleştirilen ramazan seminerlerinden hanımlara çocuk bakımı ve gelişimi anlatıldı. 29 Mayıs Fatih Parkı`nda yapılan seminere konuşmacı olarak katılan Psikolojik Danışman Derya Kaplan, Canikli hanımlara çocukların bakımı ve gelişimi konusunda bilgi verdi.
  Çocukların 10-12 yaş döneminde kesinlikle evlere kapatılmaması gerektiğini belirten Kaplan, bu dönemde çocukların kesinlikle fiziksel yapılarına uygun spor aktivitelerine gönderilmesi gerektiğini söyledi.
  Kaplan, `Birlikte yaşayan kalabalık ailelerde çocuklara yönelik kurallar konulmalı. Çocuklarında bu kurallara uyması sağlanmalı. Ailelerde yapılan kahvaltılar kesinlikle çocuklarla birlikte yapılmalı. Çocuklara sorumluluklarını öğrenmeleri için kesinlikle iş verilmeli` diye konuştu.
  Okula giden çocukların günde en az 3 saat ders çalışma süresi bulunduğunu, bu çalışma süresinin 10`ar dakika aralıklarla 6 yarım saat olarak kullanılması gerektiğini kaydeden Kaplan, çocukların günde en fazla 1.5 saatlerini bilgisayar ve televizyon karşısında kalabileceklerini kaydetti. Kaplan, bilgisayar gibi eğlence araçlarının kesinlikle çocukların odasında olmaması gerektiğini ifade ederek, `Çocukların sağlıklı geleceği açısından ve cihazların kontrol altında bulunması bakımından ebeveynlerin odalarında bulunmalı` şeklinde konuştu. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Bilgisayar Çocuk Odasında Olmamalı - Okul Öncesi Eğitim - Bilgisayar Çocuk Odasında Olmasının

  Reklam  Çocuğun gelişimi için bilgisayarın çocuk odalarında bulunmaları çocuklar için yanlıştır. Çocuğun bilgisayar kullanımı belli kurallara ve zamanlama konulmalıdır. Çocuğunuza vakit geçirsin diye uzun süreli bilgisayar kullanmasına izin vermeyiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi