Ne Bilmek İstiyorum ? - Kavram Geliştirme

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Ne Bilmek İstiyorum ? - Kavram Geliştirme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Ne Bilmek İstiyorum ? - Kavram Geliştirme

  Reklam  Ne Bilmek İstiyorum ? - Kavram Geliştirme

  Forum Alev
  Ne Bilmek İstiyorum ? - Kavram Geliştirme
  Bebekler meraklıdır. Bu merak onların öğrenme sürecine yardımcı olur. Bebekler merak ettiklerinde soru sorarlar. Bebeğiniz henüz kelimeleri kullanarak soru soramıyor olabilir, fakat kanepenin altına girmiş ayısı için etrafa bakındığını gördüğünüzde bilirsiniz ki “nerede” sorusunu soruyordur. Bebeğiniz bir nesneyi eline alıp şaşkın bir ifadeyle size bakıyorsa, “bu nedir?” sorusunu soruyordur. Oyuncak ayının gözleri aniden kapanırsa ve bebeğiniz size bunu gösterirse “ne oldu?” sorusunu soruyordur.

  El kol hareketleri ve yüz ifadelerine nasıl cevap vereceğinizi öğrendiniz. Peki, bebeğinizin soru sormak için kelimeleri kullanmasına nasıl yardımcı olacaksınız. Bebekler soru sormayı, soru ve cevaplara kulak misafiri olarak öğrenirler. Soruların nasıl çalıştığını anlarlar. Bebeğinizin diğer insanları soru sorarken veya cevap verirken izlemeye veya dinlemeye ihtiyacı vardır. Diğer insanlara bebeğinizin yanında sorular sorun. Soruların ve cevapların anlaşılır ve ilgi çekici olmasına dikkat edin.

  Ebeveynler aynı zamanda bebeklerine de soru sorarlar. Sorular bebeklerinizi yeni kelimeler ve fikirler öğrenmesine yüreklendirir. Sorular, ebeveyn-bebek sohbetinin bir parçasıdır. Şunu unutmayın sadece siz soru sorarsanız, bebeğiniz cevap vermeyi öğrenir. Bebeğinizin iletişim becerilerini geliştirmek istiyorsanız şimdi soru sorma zamanı onda ve cevap verme sırası da sizde.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ne Bilmek İstiyorum ? - Kavram Geliştirme

  Reklam  bebekler konuşamasalar da hareketleriyle ve ifadeleriyle sorular sorarlar. bizde çocuğumuzla konuşarak sormak istediklerine cevap verelim. bizde bebeğimize soru sorarak iletişimi kurmamızı daha kolay hale getirelim.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi