Kablosuz Modem Sinyal Yükseltici Yapma Wİfi

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Kablosuz Modem Sinyal Yükseltici Yapma Wİfi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  niko
  Özel Üye
  Reklam

  Kablosuz Modem Sinyal Yükseltici Yapma Wİfi

  Reklam  Kablosuz Modem Sinyal Yükseltici Yapma Wİfi

  Forum Alev
  Elişi sinyal yükseltici
  Siz de evinizde ya da iş yerinizde kablosuz modeminizin sinyallerinin az ya da yeterli olmadığını düşünüyorsanız ya da bağlantı sorunları yaşıyorsanız bu öneriye kulak verin.
  Hiçbir masraf yapmadan, modeminizi garanti kapsamı dışında bırakmadan kolayca yapabileceğiniz bu el işi anten belki sizin de sorunlarınızı çözecektir.


  CHIP Online'ın haberine göre eğer bir internet düşkünü iseniz boş zamanlarınızda koltuğunuza rahatça kurulmuşken veya belki bahçede dizüstü bilgisayarınızla rahat rahat internete girebilmekten güzel bir şey olamaz. Ama kimi zaman bu hayaller, bir kablosuz router alıp evinize kurduğunuzda suya düşer. Telefon girişiniz evinizin öyle ters bir noktasındadır ki keyif çatmak istediğiniz nokta ile arasında bir yığın duvar vardır ve sinyal gücü zayıfladığından internete doğru dürüst bağlanamazsınız.


  Bu durumlarda en kesin çözüm bir kablosuz tekrarlayıcı almak. Tabi 50$+KDV gibi bir parayı gözden çıkarırsanız. Eğer böyle bir harcama yapmaya değmeyeceğini düşünüyorsanız ve ilkokuldaki elişi derslerini hâlâ özlüyorsanız size ufak bir önerimiz olacak.

  Kendi yükseltici anteninizi kendiniz de yapabilirsiniz.

  Şimdi bir A-4 kâğıt, alüminyum folyo, yapıştırıcı ve makasa ihtiyacınız var..

  Lütfen aşağıdaki adımları takip edin...


  İlk önce malzemelerinizi hazırlamakla başlayalım. Yansıtıcımızın planını buradan indirerek basabilirsiniz. Makas yerine maket bıçağı kullanırsanız işiniz kolaylaşır. Masanızı kesmemek için bir karton veya birkaç kat eski gazete kullanabilirsiniz.


  İlk önce anten planının olduğu PDF'yi indirip yazıcınızda yazdırın. Antenin boyutlarını baskı kâğıdını ölçeklendirerek modeminize uygun hale getirebilirsiniz. Önemli olan küçük karenin oranlarını koruması. Eğer isterseniz antenin iç kısmına istediğiniz bir resmi veya motifi yapıştırabilirsiniz.


  Çıktı aldıktan sonra parabol yansıtıcınızın parçalarını kâğıttan kesin. Maket bıçakları işinizi kolaylaştırabilir.


  Kestiğiniz anten parçasına eş bir alüminyum folyo keserek bunu dikdörtgen parçanın üzerine yapıştırın.


  Parçaların üzerindeki "-" ve "+" işaretlerini de maket bıçağınızla kesin ve yuvarlak kenarlı parçayı bükerek üzerindeki çıkıntıları dikdörtgen parçanın üzerindeki kesiklerden geçirin. 2. 2
  yesil_havuc
  Yeni Üye

  --->: Kablosuz Modem Sinyal Yükseltici Yapma Wİfi

  Reklam  Arkadaşım pdf nin linkini bir daha atabilir misin? 3. 3
  MUASIR
  Yeni Üye
  güzel yaaa..... 4. 4
  ermanispir
  Yeni Üye
  ya bu link ölmüş tekrar gönderirmisiniz

 5. 5
  KaJMeRaN31
  Üye
  link olmus dostum..tazeler misin ?

 6. 6
  rockman01
  Üye
  işe yarıyor:D eğer antenin bağlı olduğu yerde açıkta metal varsa o metal ile folyoyu küçük bir kablo ile temas ettirin daha da yüksek oluyor:D

 7. 7
  citiboyy
  Yeni Üye
  http://www.aegisarts.com/wifi/ez12.pdf Bu işinizi görür :):onay:

 8. 8
  Ziyaretçi
  Bunun tamamlandığı bir resim yok mu yada resimli anlatımı??

+ Yorum Gönder
wifi yükseltici,  internet yükseltici,  wireless yükseltici,  sinyal yükseltici,  kablosuz modem yükseltici
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi