İnternet üzerinden ağ bağlantısı kurmak istiyoruz nasıl yapabılrız

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden İnternet üzerinden ağ bağlantısı kurmak istiyoruz nasıl yapabılrız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  _BoReK_
  Üye
  Reklam

  İnternet üzerinden ağ bağlantısı kurmak istiyoruz nasıl yapabılrız

  Reklam  İnternet üzerinden ağ bağlantısı kurmak istiyoruz nasıl yapabılrız

  Forum Alev
  arkadaslar bı arkadaşımla internet üzerinden ağ bağlantısı kurmak istiyoruz nasıl yapabılrız sımdıden yardımınız için teşekkür ederim:confused:
 2. 2
  crash_speed
  Emekli

  --->: internet üzerinden ağ bağlantısı kurmak istiyoruz nasıl yapabılrız

  Reklam  kuzen hamachi die bi program var vea xfire bunlarla rahatlıkla yapabilirsin bende vardı pc formatladım :( 3. 3
  _BoReK_
  Üye
  tamam sağolun cvplar çoğalınca toptan teşekkür edecem :D 4. 4
  Börtecine
  Emekli
  Microsoft Exchange ile Internet üzerinden bağlantı kurma hakkında

  Yerel ağ (LAN) ortamında, Microsoft Outlook, Exchange sunucusuyla iletişim kurmak için Aktarım Denetimi Protokolü/Internet Protokolü (TCP/IP) ile uzaktan yordam çağrısı (RPC) (uzaktan yordam çağrısı (RPC): Programlamada, bir programın uzak bir sistemdeki ikinci bir programa yaptığı istek. İkinci program genellikle bir görevi gerçekleştirir ve bu görevin sonuçlarını birinci programa gönderir.) kullanır. Bu yöntem, şirket ağına hızlı ve etkili erişim sağlar. Ancak, Exchange Server ve Outlook'un önceki sürümlerinde, uzak kullanıcıların bir Exchange sunucusuna erişimi için, şirket ağına bir sanal özel ağ (VPN) (sanal özel ağ (VPN): Paylaşılan veya ortak ağlardaki kapsüllenmiş, şifrelenmiş ve kimliği doğrulanmış bağlantıları kapsayan bir özel ağ uzantısı. VPN bağlantıları, Internet üzerinden özel ağlara uzaktan erişim ve bağlantı sağlar.) bağlantısı gerekirdi. VPN bir uzak kullanıcıya bir kuruluşun şirket ağı veya güvenlik duvarı içinde bağlantı sağlar. VPN, yalnızca e-posta erişimi için gerekenden fazla ağ hizmetine erişim sağlar.
  Uzaktan bağlantılar için, Outlook artık VPN bağlantılarına alternatif sunmaktadır. Outlook, bir Exchange sunucusuna, HTTP üzerinden RPC kullanarak Internet'ten erişebilir. Bu özellik, akıllı kartlar ve güvenlik belirteçleri gibi herhangi bir özel bağlantı veya özel donanım olmadan kuruluşunuzun güvenlik duvarı dışında çalıştığınız sırada, Exchange sunucusu hesabınıza Internet üzerinden uzaktan erişim sağlar.
  Bu özelliği kullanmak için karşılanması gereken çeşitli en az gereksinimler vardır. Bunlar aşağıdakileri içerir:
  • Microsoft Knowledge Base makalesi 331320'de anılan güncelleştirmeleri içeren Microsoft Windows XP Service Pack 1 (SP1) veya daha yeni bir Service Pack yüklü olması.
  • Microsoft Windows Server 2003 üzerinde çalışan Microsoft Exchange Server 2003.
  • Exchange sunucusu yöneticinizin sunucuyu HTTP üzerinden bağlantılara izin verecek şekilde yapılandırmış olması gerekir. Bu özelliği yapılandırma konusunda daha fazla bilgi için Microsoft Office Resource Kit ve Microsoft Exchange Server belgelerine bakın.
  http://www.yudumla.com/yerel_ag_baglantisi_kurma_yontemleri-t138944.html

  Bu linkide incelersen bilgilere ulaşabilirsin yetersiz olursa devamı gelecek...


  Hamachi de işine yarar özellikle oyunlarda...

 5. 5
  _BoReK_
  Üye
  tamamdır arkadaşlar cok teşekkür ederim bakalım yapabılcemmı yontemleri öğrendik ama :D neyse siz cok sağolun tabi gene sorularım olursa paylascam sımdı yenı nıckler eklıycem ıstersenız bakın:D

+ Yorum Gönder
internet üzerinden ağ bağlantısı,  internet üzerinden ağ bağlantısı kurmak
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi