Namaz Kılmayanın Cezası !

Konu Kapatılmıştır
İslami Konular ve Namaz Bölümünden Namaz Kılmayanın Cezası ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  driwer
  Üye
  Reklam

  Namaz Kılmayanın Cezası !

  Reklam  Namaz Kılmayanın Cezası !

  Forum Alev
  Bismillahirrahmanirrahim
  Namaz Kılmayanın Cezası
  Gale resulullah sallahu aleyhi vaesellem
  Peygamber efendimiz buyurur ki;
  Kim namaz kılmaz ve namazı hafife alırsa ALLAH o kişiyi 6 sı dünyada.3 ü ölürken,3 ü kabirde 3 ü de kabirden çıkarken 15 şeyle cezalandırır.

  Dünyadakiler:
  1)Ömrü kısaltır.
  2)Salihlerin siması yüzünden siler.
  3)Yaptığı hiçbir amele sevap vermez.
  4)Duası ALLAH katına çıkmaz.
  5)Dünyadaki bütün mahlukat ona buğuz eder.
  6)Salihlerin duasından nasibini alamaz.

  Ölürken Başına Gelecek Üç şey
  1)Zelil olarak ölür.
  2)Aç olarak ölür.
  3)Susamış olarak ölür ki dünyanın denizlerini , ırmaklarını o insana içirseler yine içindeki hareketi söndürüp susuzluğunu gidermez.

  Kabirde Başına Gelecek Üç şey
  1)ALLAH kaburgalarını birbirine girip yapışıncaya kadar kabrini daraltır.
  2)Kabrinde ateş yanar.
  3)ALLAH ona bir yılan musallat eder,yılan ona vurarak kıyamete kadar azap eder.

  Kıyamet Günüde Başına Gelecekler
  1)ALLAH ona yüzünün üzerinde cehenneme kadar sürükleyecek birini musallat eder.
  2)ALLAH ona gazapla baktığı zaman yüzünün etleri düşer
  3)ALLAH ona en küçük günahlardan dahi hesaba çeker affetmez.

  Başka Bir Hadisde de Şöyle Buyurdular:
  1) Sabah namazını terk edenin yüzünde nur olmaz.
  2) Öğle namazını terk edenin rızkından bereketi kaldırılır.
  3) İkindi namazını terk edenin vücudunda kuvvet olmaz.
  4) Akşam namazını terk eden,evladının hayrını göremez.
  5) Yatsı namazını terk eden,uykusunda rahat edemez.
  6) Namazdan alıkoyan rızka (işe) ALLAH bereket vermesin diyerek Peygamber efendimiz beddua etmiştir ki,onun duası mutlaka kabul olur. 2. 2
  nefertiti
  Usta Üye
  Reklam  ya kusura bakma ama bunlar kuran da hangi ayette geçiyo bana yazarmısın
  bunları Allah bilir
  namaz kılmıyorum yaptığım hiçbişeeye sevap yok o zaman saçmalık bu bunu Allah bilir
  duası Allah katına çıkmaz demişsin yok böyle bişey ya
  tamam günah namaz kılmamak ama bunları Allah bilir bence daha fazla günaha girme 3. 3
  nefertiti
  Usta Üye
  namazla ilgili bi kaç ayet ben duanız sevaplarınız kabul olmaz diye bişey göremedim ama


  BAKARA SÛRESİ
  (3) Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.
  BAKARA SÛRESİ
  (43) namazı kılın, zekatı verin. Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.
  BAKARA SÛRESİ
  (45) Sabrederek ve namaz kılarak (Allah'tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir.
  BAKARA SÛRESİ
  (83) Hani, biz İsrailoğulları'ndan, "Allah'tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz, anne babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz, herkese güzel sözler söyleyeceksiniz, namazı kılacaksınız, zekatı vereceksiniz" diye söz almıştık. Sonra pek azınız hariç, yüz çevirerek sözünüzden döndünüz.
  BAKARA SÛRESİ
  (110) namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin. Kendiniz için her ne iyilik işlemiş olursanız, Allah katında onu bulursunuz. Şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızı görür.
  BAKARA SÛRESİ
  (125) Hani, biz Kâbe'yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim'den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail'e şöyle emretmiştik: "Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rukû ve secde edenler için evimi (Kâbe'yi) tertemiz tutun."
  BAKARA SÛRESİ
  (153) Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah'tan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.
  BAKARA SÛRESİ
  (177) İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah'a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.
  BAKARA SÛRESİ
  (238) namazlara ve orta namaza devam edin. Allah'a gönülden boyun eğerek namaza durun.
  BAKARA SÛRESİ
  (239) Eğer (bir tehlikeden) korkarsanız, namazı yaya olarak veya binek üzerinde kılın. Güvenliğe kavuşunca da, Allah'ı, daha önce bilmediğiniz ve onun size öğrettiği şekilde anın (namazı normal vakitlerdeki gibi kılın).
  BAKARA SÛRESİ
  (277) Şüphesiz iman edip salih ameller işleyen, namazı dosdoğru kılan ve zekatı verenlerin mükafatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır.
  ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
  (39) Zekeriya mabedde namaz kılarken melekler ona, "Allah sana, kendisinden gelen bir kelimeyi (İsa'yı) doğrulayıcı, efendi, nefsine hakim ve salihlerden bir peygamber olarak Yahya'yı müjdeler" diye seslendiler.
  NİSÂ SÛRESİ
  (43) Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de -yolcu olmanız durumu müstesna- cünüp iken yıkanıncaya kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur veya yolculukta bulunursanız, veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince ya da eşlerinizle cinsel ilişkide bulunup, su da bulamazsanız o zaman temiz bir toprağa yönelip, (niyet ederek onunla) yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. Şüphesiz Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.
  NİSÂ SÛRESİ
  (77) Daha önce kendilerine, "(savaşmaktan) ellerinizi çekin, namazı kılın, zekâtı verin" denilenleri görmedin mi? Üzerlerine savaş yazılınca hemen içlerinden bir kısmı; insanlardan, Allah'tan korkar gibi, hatta daha çok korkarlar ve "Rabbimiz! Niçin bize savaş yazdın? Bizi yakın bir zamana kadar erteleseydin ya!" derler. De ki: "Dünya geçimliği azdır. Ahiret, Allah'a karşı gelmekten sakınan kimse için daha hayırlıdır. Size kıl kadar haksızlık edilmez."
  NİSÂ SÛRESİ
  (101) Yeryüzünde sefere çıktığınız vakit kâfirlerin size saldırmasından korkarsanız, namazı kısaltmanızdan ötürü size bir günah yoktur. Şüphesiz kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır.
  NİSÂ SÛRESİ
  (102) (Ey Muhammed!) Cephede sen de onların (mü'minlerin) arasında bulunup da onlara namaz kıldırdığın vakit, içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun. Silahlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secdeye vardıklarında (bir rekat kıldıklarında) arkanıza (düşman karşısına) geçsinler. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin, seninle beraber kılsınlar ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar. İnkar edenler arzu ederler ki, silahlarınızdan ve eşyanızdan bir gafil olsanız da size ani bir baskın yapsalar. Yağmurdan zahmet çekerseniz, ya da hasta olursanız, silahlarınızı bırakmanızda size bir beis yoktur. Bununla birlikte ihtiyatlı olun (tedbirinizi alın). Şüphesiz Allah inkarcılara alçaltıcı bir azap hazırlamıştır.
  NİSÂ SÛRESİ
  (103) namazı kıldınız mı, gerek ayakta, gerek otururken ve gerek yan yatarak hep Allah'ı anın. Güvene kavuştunuz mu namazı tam olarak kılın. Çünkü namaz, mü'minlere belirli vakitlere bağlı olarak farz kılınmıştır.
  NİSÂ SÛRESİ
  (142) Münafıklar, Allah'ı aldatmaya çalışırlar. Allah da onların bu çabalarını başlarına geçirir. Onlar, namaza kalktıkları zaman tembel tembel kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar ve Allah'ı pek az anarlar.
  NİSÂ SÛRESİ
  (162) Fakat onlardan ilimde derinleşmiş olanlar ve mü'minler, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler. O namazı kılanlar, zekatı verenler, Allah'a ve ahiret gününe inananlar var ya, işte onlara büyük bir mükâfat vereceğiz.
  MÂİDE SÛRESİ
  (6) Ey iman edenler! namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve -başlarınıza mesh edip- her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz iyice yıkanarak temizlenin. Hasta olursanız veya seferde bulunursanız veya biriniz abdest bozmaktan (def-i hacetten) gelir veya kadınlara dokunur (cinsel ilişkide bulunur) da su bulamazsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin (Teyemmüm edin). Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat o sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz. 4. 4
  driwer
  Üye
  eyvallah görüşleriniz için teşekkürlerherşey kuranda yazmaz fıkıh sünnet icma kıyas diyede birşeyler vardır

 5. 5
  nefertiti
  Usta Üye
  ben önce kuranda yazan yada yazmayanları ayırırım bunlar kulların belirleyeceği karar vereceği şeyler değil
  hiçbi fıkıhta ilmihalde icmada böyle bişey yok arkadaşım ne demek benim hiçbi yaptığımdan sevap kazanamamam çok saçma
  islam mantık dini.....

 6. 6
  Ninni
  Yeni Üye
  İslam dini ayrıca hoşgörü dinidir.. yapılanlar Rabbim ile kullarının arasındadır.. o en adaletli biçimde davranandır...

 7. 7
  driwer
  Üye
  tamam kardeş sen mantıklı birisin. Bu konuyu fazla uzatma ne yaparsan yap seni ilgilendirir.Namaz kıl veya kılma beni ilgilendirmez.Ben zaten namaz kılanlar için açtım bu konuyu ok.

 8. 8
  death_and_live
  Yeni Üye
  allah razı olsun kardeşim...

 9. 9
  sitem
  Yeni Üye
  sagol kardeş eline sağlık

 10. 10
  jonysmith
  Yeni Üye
  namaz gözümün nurudur demiştir hz peygamber, ona göre.. namaz dinin diregidir ayrıca, namaz kılan yolun çok büyük bir kısmını katetmiş demektir, hz peygamber ölümüne yakın namaz namaz diye sayıklayıp durmuştur,hasta yatagında bile ikili lafından birsi namaz olmuştur,
  namaz kılmakla iş bitmez ama namaz kılmayanın hesabıda çok çetin olur,siz bilemezsiniz Allah bilir diyenler böle diyerek kendilerini avutmasınlar, böle diyerek namaz kılmamaya devam etmek mantık çerçevesinde düşünen bir insanın yapacagı bir hareket değildir, sonucta insan kendini namaz kılmayarak, esktradan çok büyük puanlar kaybedip sonsuz hayatını riske atmayı göze alamaz, cennete gitmeyi herkes istiyor, varmı cehenneme gitmeyi isteyen?o zaman test yapsın canını yakan sıcak bir maddeyle vücut temasında bulunsun?ama cennet ucuz cehennem lüzumsuz değil,ayrıca insanın sonsuzluğu isteyişinin asıl nedeni cennetin cazibesimi cehennemini korkunçlugumu yoksa gercekten yunus emre gibi :
  cennete cennet dedikleri
  birkaç köşkle bir kaç huri
  isteyene ver onları
  bana seni gerek seni
  diyerek sonsuzluğu istemesinin sebebinin Allaha kavuşmak oluşumu?
  herneyse namaz kılmamak kesinlikle büyük bir risk, ayrıca canım istemiyor diyen varsa bilsinki canı istediginde herkes kılar, canı istemeden kılan bir kula çok büyük sevap yazılır,çünkü nefsini gerçekten zorlamış ve başarmıştır...
  sevgilerimle...

 11. 11
  sebo_elif
  Yeni Üye

  Namaz Kılmayanın Cezası

  Reklam  Allah Senden Razi Olsun KardeŞ , Allah TÜm İnsanlara Merhamet Eder İnŞalalah.

 12. 12
  laila
  Yeni Üye
  Alıntı nefertiti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben önce kuranda yazan yada yazmayanları ayırırım bunlar kulların belirleyeceği karar vereceği şeyler değil
  hiçbi fıkıhta ilmihalde icmada böyle bişey yok arkadaşım ne demek benim hiçbi yaptığımdan sevap kazanamamam çok saçma
  islam mantık dini.....
  kardeş önce namaz kıl sonra yorum yap. Bilmediğin konularda konuşma sen ancak alkolle ilgili konuları ve şahane dediğin konuları acarsın bu konulara karışma işine bak

Konu Kapatılmıştır
kuranda namaz kılmamanın cezası,  kuranda namaz kılmamanın cezası nedir,  kuranda namaz kilmayanin cezasi,  namaz kılmamanın cezası nedir,  namaz kılmamanın cezaları
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi