Selati vitir namazında okunan dualar

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Namaz Bölümünden Selati vitir namazında okunan dualar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Selati vitir namazında okunan dualar

  Reklam  Selati vitir namazında okunan dualar

  Forum Alev
  Vitir namazının kılınışı hanefilere göre vacip diğer mezheplere göre müekked sünnettir. Vitir namazının son üçüncü rekatında fatiha ve ve zammı sure okuduktan sonra tekbir alınarak kunut duaları okunur. Kunut Duaları okunması vitir namazında sünnettir eğer kunut duaları bilinmiyorsa onlar yerine rabbena atina duası okunabilir. Kunut duaları iki bölümden oluşur ve hepsi aynı anda okunur.

  kunut duasi.jpg

  Kunut Duası 1. Bölümü

  Arapça okunuşu:
  Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Anlamı:
  Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

  Kunut Duası 2. Bölümü

  Arapça okunuşu:
  Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

  Anlamı
  Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Vitir Namazı Nasıl Kılınır - Vitr - Vitir Namazında Okunan Ayetler Nelerdir - Vitir Namazı Kaç Rekattır - Vitir Namazı - Namaz Nasıl Kılınır

  Reklam  Vitir namazı diğer namazlara göre biraz farklılıklar göstermektedir.Fakat genel olarak aynı şekildedir.Bu namazda son rekatta Kunut duaları okunur.3 rekat oalrak her yatsı namazının sonunda yada gün ağırmadan önce kılınır.+ Yorum Gönder
selati vitir namazında okunan dualar,  vitir namazında ne okunur,  selati vitir namazı kaç rekat,  selati vitirde okunan dua,  vitir vacip namazında okunan dualar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi