Sonat - Ayrılık Şarkıları

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Müzik Sohbet Bölümünden Sonat - Ayrılık Şarkıları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KemaaLL
  Emekli
  Reklam

  Sonat - Ayrılık Şarkıları

  Reklam  Sonat - Ayrılık Şarkıları

  Forum Alev
  "Minik bir kır çiçeğiydim aslında ve boy atmam için çok şey gerekliydi ama hepsine sahiptim galiba. Dibinde yer bulup sırtımı yasladığım, Prodüktörüm; Selahattin Erhan, toprağım; ailem, ışığım; Yaşar Saraçoğlu, suyum; Hasan- Huri Sarısaltık, İlyas Kandemir, Özden- Ömer Bildiren, renklerim; Serhan Umut, oksijenimse; en usta müzisyenlerdi. Ve bakım için bahçıvanlarda olmalıydı. Dr. Erol, Dr. Mesut, Mine, Ayşe ve Can Cankaya gibi.

  Ayşenur Yazıcı, Sevda Fırat Ak, Talat Ersoy besin oldular bana. Bütün bunların zamanlaması ve düzenini de aranjörüm; Orhan'ım sağlayınca boyum uzayıvermişti işte. Şimdi hepinizi nasıl sevdiğimi, şükrettiğim Tanrı'ma anlatabilirim sadece."

  Sonat, Mersin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamladı. Öğrenimi sırasında 8 yıl süre ile İçel Halk Eğitim Merkezi'nde Türk Sanat Müziği ve Halk Oyunları eğitimi aldı. Lise mezuniyetinden 10 yıl sonra İnönü Üniversitesi Seramik Teknikerliği Bölümü'ne girdi. 1991 yılında Seramik Teknikeri olarak Ankara Türk Telekom'da pul desinatörlüğüne başladı. 1993 yılında aranjörü ve eşi Orhan Sancak'la tanışarak profesyonel olarak müzik hayatına ilk adımını atmış oldu.

  1994 yılında İstanbul'a yerleşerek çeşitli kulüplerde sahne aldı. 1999'da Berlin Filarmoni'de her yıl düzenlenen Jazztreff'de 3 türkü, 2000'de yine Almanya'da düzenlenen Milenyum Organizasyonu'nda tek Türk şarkıcı olarak "Huma Kuşu" adlı türkümüzü seslendirdi.

  Aynı yıl içerisinde Zerrin Özer'le tanışarak O'na,3 yıl geri-vokal yaptı. En önemli müzikal deneyimlerini bu birliktelik sırasında geliştirdi. Bu süre içinde her şarkıcının hayal ettiği Rumeli Hisarı, Bostancı Gösteri Merkezi ve Türkiye'nin çeşitli önemli sahnelerinde solo şarkı söyleme mutluluğunu yaşadı. Şimdi yıllardır üzerinde titizlikle çalışarak hayalini kurduğu albümünü Yapımcı Selahattin Erhan'la olgunlaştırarak hayata geçirdi.

  Şarkı Listesi:

  1. Soyadın Bende Kaldı
  2. Ben Bir Tek Seni Sevdim
  3. Kolay Vazgeçmeyi Öğrendim Artık
  4. Bir Yanım
  5. Mor Menekşe 'Beni Unutma'
  6. Aşkım Beni Unutma
  7. Yerin Dolmuyor
  8. Git 'Yerin Hazır'
  9. Ah be Aşkım Ah
  10. Hayat
  11. Zamane Sevdası
  12. Ben Aynı Ben 2. 2
  driwer
  Üye
  Reklam  eyvallah abi teşekkürler 3. 3
  byaka
  Yeni Üye
  Yeni dinleyip hayran olduğum olağan üstü bir ses ve yorum..
  Teşekkürler..
  http://sonat-fun.spaces.live.com/+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi