Alternatif E-Mail Programları

+ Yorum Gönder
MSN ve Chat Programları ve Msn Programları Bölümünden Alternatif E-Mail Programları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ReLaW
  Üye
  Reklam

  Alternatif E-Mail Programları

  Reklam  Alternatif E-Mail Programları

  Forum Alev
  Gerek, Microsoft Windows işletim sistemleri ile beraner gelen Outlook Express ve MS Office ile beraber gelen Outlook'un ciddi güvenlik açıkları ile sorular yaşamış, gerekse de bu yazılımlardan sıkılmış olan kullanıcılar alternatif e-mail kontrol yazılımlarına yönelmek istiyor.

  Alternatif e-mail kontrol programları, Microsoft’un Outlook ve Outlook Express özelliklerinin tamamını ve daha fazlasını taşıyabiliyor. Bazıları ise ihtiyaçlara göre daha az özellik taşıyor. Özellikle güvenlik konusuna önem verenlerin Outlook alternatiflerini ciddi ciddi değerlendirdiğini de ekleyelim.
  Önerdiğimiz alternatif e-mail kontrol programlarına ve özelliklerine kısaca göz atalım:

  Eudora: En Eski E-Mail Yazılımlarından

  buyrun

  Eudora, Microsoft’un işletim sistemlerine Outlook Express’i entegre etmesinden daha öncesine dayanan email yazılımı. 15 milyona yakın kullanıcısı olduğu belirtiliyor.  Eudora’nın şu anda 6.0 sürümü bulunuyor. Programın hem ücretli, hem de ücretsiz versiyonu mevcut. Ücretsiz versiyonunda, sol alt köşede ufak bir reklam yayınlanıyor ve özelliklerin bir kısmı kullanılamıyor.

  Paralı versiyonunda SpamWatch adında, SPAM e-mailleri izleyen ve ayarladığınız takdirde bunları otomatik olarak silen, aksi takdirde “Junk Mail” adlı klasöre gönderen özelliği var. Sorun yaşadığınız takdirde, bire-bir teknik destek alabilir ve 12 ay boyunca ücretsiz güncellemelerden faydalanabilirsiniz. Fiyatı 49,95$.

  Sponsor destekli ücretsiz versiyonunda SpamWatch özelliği bulunmuyor ve teknik destek alamıyorsunuz. Tamamen ücretsiz versiyon ise daha az özellik sunuyor ve reklam bulunmuyor.

  Eudora, temelde güvenlik açığı fazla olmayan bir yazılım. Varolan güvenlik açıkları ise kullanıcılara lanse edilmeden gideriliyor. Özellik olarak ise, mesaj arama, mesaj filtreleme konusunda önemli üstünlükleri var. Örneğin, SpamWatch özelliğine tek tıkla yeni email adresleri veya kullanıcılar ekleyebiliyor, e-mail içerisinde geçen bir kelimeyi seçerek o kelimeyi tüm e-mail’ler içerisinde aratabiliyorsunuz.

  Haber grubu takibi için herhangi bir modülü bulunmuyor. Sadece e-mail kontrol yazılımı. Windows ve Mac platformu için versiyonları bulunabiliyor.

  Mozilla ThunderBird: Açık Kaynak Kodlu E-Mail Programı
  buyrun

  ThunderBird henüz tamamen tamamlanmış bir yazılım olmasa da, sunduğu özellikler itibariyle dikkat çekmeyi başarıyor. Üstelik, açık kaynak kodlu olması, eğer iyi bir programcı iseniz, programa müdahele etme şansı tanıyor.  ThunderBird’in temel özellikleri, açık kaynak kodlu olması, genişletilebilir modüler yapılı olması, farklı zevklere göre tema(theme) yükleme opsiyonu sunması, güvenlik ve e-mail yönetim konusunda kayda değer özellikler sunması.

  Mozilla ThunderBird’in beraberinde gelen Spam filtreleme sistemi, olası spam e-mailleri sizlere belirtiyor ve veritabanında bulunan kayıtlara paralel olarak doğrudan sileniliyor veya belirli bir klasöre atabiliyor.

  ThunderBird, Outlook ve Outlook Express, Netscape Communicator ve Eudora e-mail yazılımlarından e-mailleri, adresleri ve ayarları alabiliyor.
  ThunderBird, Linux, Windows, MacOS platformlarında çalışabildiği gibi entegre haber grubu takibi modülü de sunuyor.

  Tavsiye edilir.

  IncrediMail: Eğlenceli E-Mail Programı

  buyrun

  İlginç bir e-mail kontrol yazılımı. Mesajlara çok ilginç ses, 3D efektler verebiliyorsunuz. Eğlenceli bir yazılım. Animasyon ve multimedya özelliklerin haricinde temel özellikler sunuyor. Spam filtresi bulunmuyor. Popüler e-mail yazılımlarından mesajlarınızı ve adres defterini alabiliyor.  Meraklı kullanıcıların en azından denemesini tavsiye ederim. Program ücretsiz. 2. Alev
  Özel Üye

  Alternatif E-Mail Programları Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi