Motorsikleti Yan Yatırma Tekniği

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motosiklet Ve Bisiklet Bölümünden Motorsikleti Yan Yatırma Tekniği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Motorsikleti Yan Yatırma Tekniği

  Reklam  Motorsikleti Yan Yatırma Tekniği

  Forum Alev
  motorsikleti yan yatırma teknigi

  MOTORU YATIRMAK:


  Yatırmayı başlatmak için kontra tekniğini devreye sokun. Sağa yatmak için sağa sola yatmak için sola basın. Dönüşün ters tarafına doğru uygulanan kuvvetin yaratacağı merkezkaç kuvveti bizi yönümüze çevirecektir. İstenen yatış açısına ulaşılıncaya kadar basınç uygulamaya devam edin. Basıncı önün dönüş hattı boyunca dengelenebilmesi sağlayacak şekilde ayarlayın.

  Bedeninizi motorla birlikte yatırın; motoru bedeninizi dik tutarak kendinizden uzağa itmeyin. Bazı sürücülerde sağ veya sola yatma fobisi vardır. Bu korkunun 3 sebebi vardır; birincisi sürücü korktuğu tarafla ilgili kötü bir kaza geçirmiştir ve zihninde hala bu kazanın olumsuz izlerini taşımaktadır, ikincisi sürücü kontra tekniğini anlamamıştır, üçüncüsü sürücü motoru araba gibi döndürmeye kalkmış ve felaketle yüzleşmiştir.

  Leanophobia (motoru bir yada iki tarafa da yatırma korkusu) semptomları: Korktuğunuz tarafa dönmeniz gerektiği zaman vücudunuz gerilir, kasılmalar olur. Vücudunuz dik kalır, gözler dönüşe bakmaz(kısa görüşlülük) veya kollarınızı kasarak dönmeye çalışmak.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Motorsikleti Yan Yatırma Tekniği

  Reklam  Motosikletlerin trafikte dikkatli olmaları gerekir.Motor kullananların trafikte aynen bir araba gibi hareket etmeleri ve sinyal lambalarına görünür olmaya özen göstermeleri gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi