Kanuni İtalyan HusQvarna İle Anlaştı

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motosiklet Ve Bisiklet Bölümünden Kanuni İtalyan HusQvarna İle Anlaştı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Kanuni İtalyan HusQvarna İle Anlaştı

  Reklam  Kanuni İtalyan HusQvarna İle Anlaştı

  Forum Alev
  Kanuni Motosiklet üreticisi Kuralkan Grubu İtalyan motosiklet üreticisi Husqvarna’nın Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Anlaşmada Kuralkan Grup adına Kuralkan Yönetim Kurulu üyesi M. Sait Kuralkan, Husqvarna adına ise İhracat müdürü Paolo Fabris yer aldı.
  1994 yılından bu yana Kanuni Motosikletin üreticisi Kuralkan Grubu bünyesine bir İtalyan markasını ekledi. Husqvarna İtalya’nın tüm dünyada en çok bilinen off road, enduro ve super moto segmentindeki en popüler markası. MOTOSİKLET TE ENDURO, OFF ROAD VE SUPER MOTO SEGMENTİ BÜYÜYOR Husqvarna sadece enduro, super moto ve off road araçlar üretiyor. Bu segment ürünler Türkiye’de gelişme safhasında. Diğer segmentlere göre müşteri gurupları farklı ve tamamen hoby amaçlı. Son yıllarda bu segmentin müşteri gurubu büyümeye başladı. Husqvarna’nın özel üretilen bazı modelleri 25.000 YTL’ye kadar çıkabiliyor. Husky kısa adı ile bilinen Husqvarna 2007 dünya supermoto yarışları klasmanında şampiyon oldu.
  HUSQVARNA KİMDİR ?
  1700’lü yıllarda kurulan şirket 1800’lü yıllarda bisiklet, 1900’lü yıllarda ise motorlu bisiklet üretimine başladı. Kros ve enduro segmentinde tanınan Husqvarna bir çok dünya motokros ve enduro yarışmalarında dünya şampiyonluğu elde etti. ‘’Husky’’ lakabı ile bilinen marka 1987 yılında İtalyan Cagiva’ya satılarak son 20 yıldır bir İtalyan markası olarak ün yaptı. Bu yılın sonlarında Alman BMW Husqvarna’yı satın alarak markanın sahibi oldu. Husqvarna kros, enduro ve supermoto modellerinin üretimini yapıyor. Avustralya ve Amerika’da oldukça tercih edilen ve beğenilen bir marka.
  KURALKAN KİMDİR ?
  1952 yılında kurulan ve 1987 yılında motosiklet sektöründe faaliyet göstermeye başlayan bir aile şirketi. Bilişim&teknoloji, yazılım, tarım, inşaat, otomotiv ve sanayi mamülleri üretimi gibi bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Doğu ve batı Almanya’nın birleşmesinden sonra özelleştirilen MZ motosiklet fabrikasını satın aldı. 1994 yılında Türkiye’de üretime başladı ve 25’den fazla ülkeye ihracat yaptı. MZ adını değiştirerek yerli ürettiği motosikletleri Kanuni markası ile üretmeye devam etti. Bugüne kadar 200.000 adede yakın motosiklet üreten firma 21 yıllık motosiklet deneyimi ile Türkiye’nin en köklü firmalarından biri. 300 cc’ye kadar segmentte motosiklet ve motor üretiyor. 2006 yılı sonunda 25 milyon usd’lik yatırım ile Türkiye’nin en donanımlı motosiklet fabrikasını Tuzla’da kurdu. Tesiste dişli üretim, boyahane, talaşlı imalat, dökümhane, montaj, kimyasal madde üretimin yanı sıra arge ve motosiklet test labatuvarı yer alıyor. Türkiye motosiklet pazarının yaklaşık % 25’ine hitap ediyor.
  ANLAŞMALAR YENİ ÜRETİM PLANLAMALARININ YOLUNU AÇABİLİR
  Kuralkan Grubu imzaladığı anlaşma ile BMW’nin sahibi olduğu Husqvarna ile önümüzdeki yıllarda bazı modellerde üretim planlıyor. Husqvarna marka yetkilileri üretim kabiliyeti ve deneyimi olan Kuralkan Grubu ile İstanbul’daki tesislerde işbirliklerinde yeni açılımların olabileceğini bildiriyorlar. BMW bünyesindeki Husqvarna ise 50-85 cc kros ve enduro modellerinin üretimi için BMW yönetimine prezentasyon hazırlıyor.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Kanuni İtalyan HusQvarna İle Anlaştı

  Reklam  Ülkemizin motosiklet üreticisi olan Kanuni her geçen gün daha güzel ve çağdaş üretimlere imza atmaktadır.Yerli üretim olduğu için halkımız da bu markaya yönelmektedir.Büyük firmalar ile yarışabilmesi için bazı ortaklıkların da yapılması gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi